şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: the rebound)
  • iyidir iyi.keske olsa :)
  • iki kişi bir aradayken tüm duvarların aşıldığı ,her şeyin şahane bir uyum içinde seyrettiği haldir. çevre ve aile faktörü devreye girince, istemsiz çiftlerin kendilerini savunmak durumuna düştüğü ve zamanla insanların gözünde "bak uyumsuzlar olmaz ki "yorumlarını doğrular tanımların önüne geçilemediği,zor ilişki çeşitlerinden biridir.

bittiğinde iki tarafında içinde, birbirini anlamışlık vardır.küsemezsin.hep bi tesadüfün yollarınızı kesistirmesini beklersin.kadın olarak ilk defa bi ilişkimde beni seviyo mu acabayı hiç sorgulamadım.o kadar içime işlediki duyguları, onun yaşadıkları benim,benim yaşadıklarım onundu ........
  • 2 yıllık yaşadığım aşktır. 4 yaş büyüğüm olan bir kadınla, üstelik 10 yaşında bir oğluyla birlikte sorumluluğu zor alabileceğim bir aşktı. evet yürümedi ve bitti.
  • (bkz: the reader)
  • bilimsel bir değerlendirme için şöyle buyurun:

https://iceriks.com/33765-2/
  • genc kadin olgun erkek oluyorsa bunu neden tartisiyoruz ki, dedigim durumdur. kimsenin bilgi, tecrube, yasadiklari, hisleri yasiyla orantili degildir. bir yerde iki kisi birlesiyorsa neden yas onemli olsun ki....
  • bi kere böyle bi ilşkim olmuştu hatun benden 10 yaş büyüktü. sohbet muhabbet iyi ama. bi yerden sonra büyüklük lafı tekdüze sarınca sıktı
  • olgun kelimesi bana seftaliyi hatirlattigi ve yasla olgunluğun paralel gittiğini dusunmedigim icin bu kelimeyi itici buluyorum. olgunluk yasadigin deneyimlerden aldığın notlardir. benzer bir olayda insana yakisan onuru kaybetmeden bunu böyle yapsam iyi olur farkindaligidir.

kelimeyi gecip oze donersek. zorluklari da vardir tatli anlari da. zorluklari ozellikle yas farki fazla ise ortak dil kuramama, benzer anilara sahip olamamadir. ayni yaslarda en basittinden farklı çizgi filmleri izleyip o donemi bilmemek ya da hakim olamamaktir.

genc bir erkek icin buyuk kadin kolay degildir. o kadin hayatini kurmus nasıl bir iliski istediğini ya da iliskideki kirmizi çizgilerini belirlemistir. genc erkek genelde tecrube ve kariyer olarak yolun baaindadir. o yuzden bircok kadin kendi yas grubundaki erkekleri secer.

erkek icin buyuk bir kadinla olmak huzurlu bir limandir. kadin içinse bazen bunu nasıl anlamiyor caresizligidir.

erkek daha buyuk bir kadinla olduğunda kendi jenerasyonundaki kadina göre daha az caba harciyacagini sanar. ama bu koca bir yalandir belki kadinlarin tatli taktigidir ilişkinin başlarında. oyle bir kadin erkege daha çabuk rest çeker dedik ya kendi hayatinin manifestosunu yazmistir.

kadin acisindan iyi tarafi genelde kendi yasitindaki erkeklere gore temiz yasayabilecekleri bir aşk ya da ilişkidir. ne yazik ki bazi kadinlar genc erkekleri sadece seks icin tercih eder. erkek duygusal olarak tatmin olduğunu ve tatmin ettigini sanirken kadinin arkadas grubunda cerez olur. bu da aslında ilişki etiğine terstir.

erkek icin iyi tarafi daha kolay anlasilmak ve daha az yargilanmaktir.

kadin ve erkek arasındaki yas farkının ( her ikisi icinde gecerli) cok fazla olmanasini dogru bulmuyorum. ıstisnalar dışında. onlar zaten leyla ile mecnundur. standart ilişkilerde genelde sonu ya duygusal dejenerasyon ( erkek) ya fazla sorumluluk almaktan abla kardes(kadin) tarzi ensest bir ikiskidir.

ozel ilişkilerin ise siiri yazilir ve sarkisi soylenir.