şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: unifeb). farkli bir grup galiba ama*.
 • ne istifası lan olayının perde arkasındaki olu$um.
 • (bkz: sosyete)
 • koyu diye tabir edilen bir şekilde fenerbahçeli olan insanları bile tribünden soğutan, rant, çıkar peşinde koşan insanların liderlik ettiği, mafyavari şekle dönüşmüş bir kabile çeşidi.
 • 20 yıl sonra ortayaşlı 30-40 yıl sonra da eğer hala hayatta olurlarsa yaşlı statüsüne terfi edecek olan fbtaraftarları...
 • hıncal uluç'un köşesinden;

  bu hafta size, adı ve adresi gene bende saklı bir fenerbahçe taraftarının mektubunu sunuyorum.

  ****

  geçen hafta yayınladığınız iki seyirci/okuyucu mektubunu okudum. zavallı insanlara tribünde yapılanlara inan olsun hiç hayret etmedim. çünkü, bu adamlar (beşiktaş'ta çarşı grubu, galatasaray'da ultraslan'ın parasız varoş takımı, fenerbahçe'de genç fenerbahçeliler) tamamı yöneticilerden torpilli, stadda dokunulmazlıkları olan, hatta seyirci üzerinde kaba kuvvetle iktidar sağlayan adamlardır. bu grupların liderleri (kiminde bunlara "reis" denir) müthiş zenginlerdir ve herkes bunu bilir. ben size şu genç fenerbahçeliler grubunun nasıl diğer grupları korkuttuğuna birkaç örnek vereceğim

  1. iki yıl evvel hayatımın en büyük hatasını yaparak trabzon'a fener-trabzon maçını izlemeye ünifeb (üniversiteli fenerbahçeliler) grubuyla gittim, bin bir türlü emniyet işkencesinden sonra stada ite kaka girdik. biz girdiğimizde reis önderliğindeki genç fenerbahçeliler grubu henüz gelmemişti. sonunda geldiler ve ilk yaptıkları bizim oraya gitmemizi organize eden arkadaşımızı sorguya çekmek oldu. tabii reisle konuşurken arkadaşımızın suratını görmeni isterdim, korkudan kıpkırmızıydı. bizim grubun içinde sarı-lacivert derneği üyeleri ile fenerlistliler de vardı. hepsinin söylediği "aman ağbi, bunlardan uzak duralım yoksa trabzon polisinden yediğimiz dayaklar bunların yanında okşama kalır" idi.

  2. fenerbahçe stadında hiç kimse bu genç fenerbahçeliler'den izin almadan, onlara sormadan bir tane yeni beste tezahürat okuyamazlar; zira okutmazlar. genç fenerbahçeliler'in yapmadığı hiçbir tezahürat asla söylenemez; sıkıysa hadi söylesinler.

  3. bizim meşhur frikikçi hooijdonk imza atıyor televizyonlar canlı yayında, yanında yönetici, yeni menejer ve genç fenerbahçeliler grubunun 3 numaralı reisi var. hadi başka bir fenerbahçeli girsin de orada dursun..

  tribün terörü türkiye'de bitmez, yöneticiler para kaynaklarını bunlara akıtmaya devam ettiği sürece bitmez. ben 3 yıldır şükrü saracoğlu'na gitmiyorum.
 • maç esnasında maç ile alakasız şekilde , okul müsameresine çıkmış öğrenciler gibi hep aynı sırayla aynı tezahüratları makine gibi ruhsuz şekilde söyleyen , aziz yıldırım dönemi ile birlikte daha da etkinleşen fenerbahçe taraftar grubu.
 • kesinlikle unifeble karıştırılmaması gereken, tamamıyle ayrı maalesef ki kimsenin artık söz geçiremediği grup. (bkz: genc fenerbahceliler/1)