şükela:  tümü | bugün
 • bir gençlik projesi. bir gençlik ve spor bakanlığı girişimi.

  eğitim, çevre, spor, kültür ve turizm, sağlık ve sosyal hizmetler ve afet ve acil durum kategorileri altında gönüllü arayanlar ve gönüllü olmak isteyenleri bir araya getirmeyi amaçlıyor.

  kamu kurum ve kuruluşlarının talepleri ile gönüllü arzını buluşturması açısından yarar sağlayabilir.

  internet sitesi: http://www.gencgonulluler.gov.tr/

  ***

  sitelerindeki "hakkımızda" bölümü:

  gençlik ve gönüllülük bir arada! “sen de gönül ver” sloganıyla yola çıkan gencgonulluler, gönüllü arayanlar ve gönüllü olmak isteyenlerin yeni ve en büyük adresi. gençlik ve spor bakanlığı gençlerin gönüllü olarak hizmet etmeleri için gönüllülük fırsatı sunuyor. sizlerde bilginizi, emeğinizi ve zamanınızı başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız sitede yayınlanan gönüllü fırsatlarını takip ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. sitede gönüllü olma fırsatlarını; eğitim, çevre, spor, kültür ve turizm, sağlık ve sosyal hizmetler ve afet ve acil durum kategorileri altında arayabilirsiniz.

  gönüllülerimizin sadece yaşadıkları yere değil tüm dünyaya hizmet götüren gönüllüler olmasını istiyoruz. bu nedenle sadece yurt içindeki gönüllülük fırsatlarını değil dünyanın farklı coğrafyalarındaki gönüllülük fırsatlarını da sizlere sunmayı hedefliyoruz.

  bir gönüllü olarak fakir çocukların derslerine yardımcı olabilir, sokakları temiz tutabilir, hastaları ve yaşlıları ziyaret edebilir, engellilerin önündeki engelleri kaldırabilir ve yüzlerce gönüllülük faaliyetine katılabilirsiniz.

  küçük özverilerle büyük işler başarmaya hazırsanız hepinizi gönüllü olmaya davet ediyoruz.

  ***
 • projeleri kitap okuma kulübünden tutun da ev boyamaya, camide toplu sabah namazı kılmaya kadar geniş bir yelpazede olan bir site. fikir güzel ancak katılan il sayısı oldukça az. daha da artması ise il gençlik merkezlerinin önderliğinde olmalı.
 • devlet kurumlarında yapılan gençlik projelerine dahil olma amacıyla takibe aldığım. beğendiğim projelere, eğitimlere başvurduğum bir oluşum, yapı, proje idi.

  en baştan beri takip ediyorum. ılk zamanlar başvurulara olumsuz cevap geliyordu sürekli. kendi gençlik spor merkezleri aktif olarak(fiziksel olarak) gidenleri alıyorlardı projelere. hatta bir tanıdığımı kamp egitmenligi eğitimine zorla aldılar başvurmamasına, ilgi alanı olmamasına rağmen zorla yazdırdılar çocuğu. ilgi alanım olmasına ve "gönüllü" olarak basvurmama rağmen alınmamıştım. ama yine de ilk zamanlarda ulusal ve uluslararası etkinlikler için gönüllü başvurusu alınan bir siteydi.

  daha sonraları başvurulara cevap gelmeme başladı. tabiri caizse siklememeye başladılar. birebir bir gençlik spor yetkilisiyle görüştüm "bizi de sikleyen yok. telefonları dahi açmıyorlar" dedi. kim ne halt yiyor bakanlıkta belli değil. projelere kim katılıyor, kim yazıyor o projeleri, bütçeyi kim kontrol ediyor muamma. ki tahminimce denetleme falan da yok. vergilerimizi tertemiz yiyorlar. takip etmeyi bırakmıştım.

  şimdi de bakayım dedim sitelerine. site açılmıyor. kimsenin de umurunda olduğunu düşünmüyorum. güzel ülkemiz "hallederiz yaaa ona mı kaldık gel mangal yapalım yarın sabah"çı zihniyete kalmış durumda.

  saygılarımla

  genç ve sportif amcanız avni mutlu
 • saçma sapan bir sitesini olan proje. başvur diyorum açılan yeni sayfada başvuru ekranını boktan bir şey kaplıyor. milletin parasını yemek için olan bir proje tahminimce.
 • türkiye'nin dört bir yanında açılan gençlik merkezleri sayesinde.toplumsal bilincin oluşmasına,gençlerin gerçek haytta akrif roller alıp,sorumluluk kazanmalarına yardımcı olan oluşumdur.sayesinde tahmin bile edemeyeceğim güzel şeyler yaşadım.

  internet sitesinde şehir şehir aratarak o şehirdeki projeleri aktiviteleri görebilirsiniz.bu aralar sabah namazı etkinlikleri görüyorum bol bol.

  bu da instagram sayfası. fikir vermesi açısından.

  liseli ve üniversiteli arkadaşlara özellikle tavsiye ederim.