şükela:  tümü | bugün
  • özellikle evli kadınlar ile bekar kadınlar arasında dramatik bir fark vardır.

evli erkekler ütülü gömlekleri, sürekli sağlıklı beslenmeleri, vaktinde uyumaları için onları uyaran eşleri sayesinde bazen farkı kapatabiliyor.

evlilik, büyük sorumluluk ve çökertici etkisini özellikle kadınlarda hemen görebiliyoruz.

teyzelerin bir an önce evlen baskısı da hep ondan, çekemiyorlar sizin rahat halinizi, oltaya gelmeyin.
  • 10 yıllık evliyim. 36 yaşımdayım. etrafımdaki herkes en az 5 yaş genç gösterdiğimi söyler. bunun evlilikle bir alakası yok. genetik bir durum bence.
  • evlenmemiş insan olgunlaşmamış meyve gibidir. şirindir, güzel görünür ama acıdır.
  • kendine daha fazla zaman ayırabilmekten kaynaklı olabilen durum. ilgilenmen gerken birkaç kişi daha (eş, çocuk/çocuklar) olmayınca kendine daha iyi bakarsın.

alman gereken sorumluluk azalır. başkalarının sorumluluğunu taşımak kendi sorumluluğundan çok daha zordur. bakmakla yükümlü olunan bir aile olmaması fazladan stres getirmez. stres insanı yaşlandıran temel unsurlardan biridir.

tabi bir de kadınlarda çocuk sahibi olma durumu var ki, doğum yapmış bir kadın da yapmamış bir kadına göre genelde daha erken çöküyor.
  • kafalarının rahat olmasından kaynaklı bir durum olsa gerek. evliliği kötülemek değil gayem ama stresli bir hayat olduğu kesin
  • kadınlar hakkında doğru bir genellemedir.
    hele ki kadın çocuk dogurdugunda sorumluluk kat kat arttigindan düğün resimlerine baktığında kendisini tanıyamaz.
    bu cümleleri ağlayarak yazıyorum konyadan bildiriyorum
  • dün akşam kocişkoyla tv izliyoruz. bizim oğlanda bilgisayar başında yaşı 14, benim kocişko filmdeki sıfır beden kadına bakıp demesin mi millette ne kadınlar var sen kilolusun.bu arada 1.69 boy kilom 68.5. ben bir delirdim. bana bak bana dedim. filmdeki kadın çocuk doğurmamış ben de doğurmadan önce 59 kiloydum. alalım o zaman oğlanı sokalım içeriye aynı olurum o kadınla diye bağırdım.benimki bu arada çıtını çıkarmıyor. benim oğlan oyunu falan bıraktı garip garip bakıyor yazık çocuk da dumur oldu.
  • kendini salmamakla alakalıdır.
    evlenen insanlar genelde "beni alan aldı" mantığıyla, kendilerini salıverirler.
    aslında bu insanların belki de en önce kendilerine saygıları yoktur.
  • genç gösterdiği için yaşıtları tarafından ilgi çekmiyordur. kendisinden küçüklerle takılmayı da istemiyordur. belki kendisi gibi genç gösteren birini bulursa neden olmasın?