şükela:  tümü | bugün
  • insan ve medeniyet hareketi kuruluşlarındandır. 2013 ramazanında özelde mısır genelde tüm islam coğrafyasında yaşanan sıkıntılara karşı saraçhane parkı'nda "7 gün 7 saat" isimli bir program tertip ettiler. iftarla başlayan program çeşitli konuşmalar, konserler, teravih, teheccüd ve sahur şeklinde bir içeriğe sahipti.

    ortasında ibadetler olan bu denli bir program fikri beni çok cezbetti fakat son dönem iktidar ilişkileri ile ilgili olarak mesafeli durduğumdan katılsam mı / katılmasam mı gibi bir ruh hali ile katıldım. mükemmel bir organizasyondu. çok daha geniş kapsamlısı halka açık tüm alanlarda yapılmalı. he bunun yeryüzü iftarından ne farkı var? adeviyye'li müslümanlarla canlı yayında ortak ses duyurdular pek ana akım medya geçmese de. ayrıca ritüel denip biraz hafife indirgenen bu ibadetler aslolana özümüze yönelik dönüşe çok büyük katkı sağladığını unutmamak lazım. kendilerini tebrik eder çalışmalarının işlerinin bereketli olmasını dilerim.
  • her sene olduğu gibi bu sene de kendi kurduğu türkiye çapında ağ ile üniversite öğrencilerinin ev, yurt gibi barınak imkanı bulmasını sağlayan imh gençlik çalışmasıdır. mütedeyyin gençler için tavsiye edebileceğim imkanları var. üniversite kazananlara hayırlı olsun.