şükela:  tümü | bugün
  • edit: #68936308 nolu entryde daha önce bahsedilmiş.

14 haziran 2017'de pendik'te gerçekleşmiş olaydır.
    bir çomarın bir genç kıza kafasına göre saldırıp serbest bırakıldığı bir başka çomaristan iğrençliğidir.

---

şort giyen melisa sağlam'ın yanına gelen ercan k. adlı bir yolcu “bu ne biçim kıyafet. ramazanda böyle giyinilir mi? böyle giyinmeye utanmıyor musun?” diye bağırmaya başladı. ercak k., ineceği esnada, “ahlaksız, o…” diyerek sağlam'ın çenesine yumruk attı.

kafası cama çarpan melisa, ercan k.'ye tepki gösterdi. ercan k., genç kızı yumruklamaya devam etti. melisa sağlam yere yığılırken ercan k. kaçtı. sağlam'ın karakola gidip şikayetçi olmasıyla ercan k., geçen cumartesi günü gözaltına alındı ve emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. saldırganın serbest bırakılmasına tepki gösteren melisa sağlam dün adliyeye giderek suç duyurusunda bulundu. sağlam, “adaletten tek dileğim, o saldırgana caydırıcı bir ceza verilmesi. ben sokakta özgürce gezemeyecek miyim?” dedi.

---
  • tutuklayiniz, tutuklatiniz.
  • ciddi anlamda bir tane savunma sporu ogrenmek sart oldu su siktigimin comarlari arasinda yasarken.
  • habercilik anlayışı tipik faşist kafa ürünüdür.

mağdurun ismini tam yazarlar, saldırganın ismini saklarlar.

sizin allahınız kitabınız masumu hedef gösterip suçluyu korumak.
  • şimdi bu adam oruç tutuyor diye sevaba girdi öyle mi? hiç kimseye bir zararı olmayan savunmasız bir insana sırf onun gibi davranmıyor diye saldırmasına rağmen üstelik.

o kız da sırf oruç tutmuyor ve şort giydi diye günahkar yani?

ben eminim ki o kız o adam gibi bir canlıya bu şekilde zarar vermemiştir. kendi kafasındaki düşünceleri dayatmaya çalışmamıştır.

şimdi bu adam kafasında bu kızı yargıladı bir karara vardı ve kendince kızın cezasını verdi öyle mi? rahatsız olduğu için bakmadan geçip kızı unutup gitme gibi bir seçeneği varken üstelik. korkunçluğun farkında mısınız?

ne günah ne sevap ben bilemem, şirk koşmak olur. ama burada bence bir yanlışlık var.

keşke hepiniz o kur'an'ı bir kere de türkçesinden anlayarak okusaydınız. belki o zaman beyinlerinizi bu kadar yıkayamazlardı da ülke daha yaşanılası bir yer olurdu.
  • bunu yapan erkek denebilen mahluka ıslak sopa ile mevcut yerlerine vurulması gereklidir.
    bunu yapan hemcinslerim kadınlara ise diyecek bir şey bulamıyorum.
  • dinciler ahlaksız ve sapkın oldukları kadar da korkaktır. bu tür bir olayda bunlardan bir tanesini tanınmayacak hale gelene kadar döversen insanların haklarına ve hayatlarına karışma konusundaki bu cüretlerinden anında vazgeçeceklerdir. o yüzden merak ediyorum bir minibüs dolusu insan -ki sadece nüfus cüzdanı sahibi olmak yetmiyor görüldüğü gibi- nasıl olur da bu olaya sessiz kalır? akıl alır gibi değil.

bu bağnazlığı sessizliğinizle körüklemeye devam edin. dinlisi, dinsizi, ahlakı şortta etekte arayanı, aramayanı bir gün herkes aynı adalete ihtiyaç duyacak.
  • 70 li hatta 60 lı yıllarda bile kadınlar şort ve mini etek giyermiş. hiç de duymadık o zamanlar çomarvari saldırıların olduğunu. demek ki zavallı ülkemde bazı şeyler ileriye gideceğine tersine dönmüş işler. kafalar gitgide örümceklenmiş, beyinler yozlaşmış ve çomarlık, apaçilik çok normalleşmiş. ruh hastalıklı kişi sayısı ülkede son dönemde artmış. yeni türkiye işte bu. kafası, beyinleri çürümüş, hastalıklı insan sayısının arttığı, cahilin cühelanın el üstünde tutulduğu bir toplum düzeni yaratmak.