• az önce trt okul'da denk geldim. ilk önce flash tv dizileri kadar bile derinliği olmayan ajitasyon manyağı iğrenç bir kısa film izledim. sonraki film kim bilir nasıl olacak derken ikinci kısa film beni kendine hayran bıraktı. kamerasından yetenek fışkıran büşra deveci isimli genç sinemaseveri google da araştırıyorum şimdi de. bulabilirsem diğer çalışmalarına da bakmak isterim.

gençlere malzeme sağlayıp film çekmelerine yardımcı oluyorsa bravo gerçekten.
  • hayalet mektebi sinema&sanat derneğinin online sinema eleştirileri ve eğitim yazılarının olduğu, aynı zamanda an itibari ile 1 temmuz'a kadar gençlik ve spor bakanlığı projesi kapsamında izmir'de 14-24 yaş arası gençlere ücretsiz sinema eğitmi veren "mustafa akkad genç sinema okulu" projesinin üst sitesidir.

(bkz: http://gencsinemacilar.com/)
    (bkz: http://hayaletmektebi.com/)
  • yapımcılığını ömer lütfü özalay'ın yaptığı 1990-1993 yılları arasında yayınlanan trt programı. günümüzdeki bir çok yönetmen bu programdan sonra sinema, televizyon, reklam dünyasında yer edinmiştir. bu yönetmenler arasında (bkz: çağan ırmak), (bkz: nuri bilge ceylan), (bkz: gürcan keltek), (bkz: mustafa altıoklar), (bkz: kudret sabancı), (bkz: oğuzhan tarcan), (bkz: yücel ünlü), (bkz: nur akalın), (bkz: yeşim ustaoğlu)... aklıma gelenlerden bazılarıdır.
  • trtnin bir programı imiş. gençlere film çekme özgürlüğü tanıyormuş.
    "program tüm genç sinemacılara altyapı olanağı sunuyor. eğer elinizde ilginç bir senaryo varsa ve bunu filme çekmek istiyorsanız, bu olanağı değerlendirebilirsiniz. trt gençlere ücretsiz digital betacam ya da 35 mm film kamerası, kamera ekibi, ses, ışık, avid kurgu, seslendirme olanakları sunuyor.
    adres: genç sinemacilar trt genel müdürlüğü gençlik programları c blok kat:7 no:720 oran ankara" imiş.
    hayırlara vesile bişiy zannımca...
  • kısa film çekmek isteyenler için fırsat sağlayan program.
  • uzun bir aradan sonra tekrar yayina basliyan, kisa film cekmeye heveslilerin kacirmamasi gereken trt 2 ankara studyolari programi. sali gunleri 18:40'da.
hesabın var mı? giriş yap