şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda gecekondu'da yaşı hayli geçkin amcalar "ihtiyarlar " adı altında organize olarak maçları seyretmeye gelmektedirler. sırtlarında ac milan veya gençlerbirliği formaları, ellerinde megafonları ve yanlarında -kızları, torunları, yeğenleri olsa gerek- hanımefendileri ile gayet güzel bir ambiyans oluşturmaktadırlar. küfürün yahut şiddetin dozajı arttığında gecekondu'nun ateşli gençlerini megafonlarıyla uyarmakta, gerektiği yerde azarlamaktadırlar ve ilginçtir, bu ihtiyarların uyarılarına uyulmaktadır.
 • duygusaldır, acıma duygusu had safhadadır. gol kaçıran futbolcusuna destek olunur, maç sonrası takım tribüne çağırılıp da gelmeyince "yorgun tabi çocuklar" biçiminde avunulur, yerde kalan ve acıdan kıvranan rakip takım oyuncusuna üzülünür. haa bu oyuncunun numara yaptığı ve duygularıyla oynadığı anlaşılırsa maksimum tepki gösterilir: "yuuh, sahtekar!"
 • 2002-2003 süper lig sezonunun ilk haftalarında en mutlu olan taraftar.
 • 21 mart 2004 pazar günü ankara'da oynanan akçaabat sebatspor maçında gecekondu ve maraton tribünleri arasında aşağıdaki karşılıklı tezahüratı yapa(maya)rak gülmekten yerlerde süründürmüş taraftardır:

  gecekondu- maraton (şak şak şak) maraton (şak şak şak) (el kol sallanarak maraton tribününün dikkati çekilmeye çalışılır) oooooo.. bir ki üç.. avrupa avrupa duy sesimizi!..
  maraton- siyaaaah!
  gecekondu- yuuuh! (ıslıklar) oooooo.. bir ki üç.. avrupa avrupa duy sesimizi!..
  maraton- siyaaaah!
  gecekondu- ... (homurtular, gülüşmeler) oooooo.. bir ki üç.. kırmızıııı!
  maraton- siyaaaah!
  gecekondu- en büyük!
  maraton- gençler!
 • genellikle sayılarının azlığı ile gündeme gelselerde bundan çok daha kayda değer nitelikleri olan,içlerinde rahatça maç seyredebileceğiniz keşke tüm futbol seyircisi böyle olsa dedirten örnek kitle.
 • (bkz: alkaralar)
  ayrıca nasıl unutulmuş olduğunu anlamasam da;
  (bkz: tanıl bora)
 • - acemi hakem
  - lütfen ayağa kalkar mısınız *

  şeklinde tezahürat yapan taraftar grubu..
 • bilincli taraftar grubu. cunku cogu sonradan genclerbirlikli olmustur. belki cogu demek yanlis olur ama, onemli bir kismi denilebilir rahatlikla.

  o yuzden biz 'oligarsi' (bkz: tanil bora) sevdalilari gibi hayal meyal hatirladigimiz 'nasil fenerbahceli/galatasarayli/besiktasli oldum' benzeri cocukluk anilari degil, 'dusundum tasindim ve neden fenerbahce/galatasaray/besiktas'i ve digerlerini birakip genclerbirlikli oldum' benzeri taraftarlik hikayeleri vardir. ciddi ciddi bir tercih meselesidir yani. herkese uymaz, o ayri.

  ankaranin okumus-yazmis kesimi arasinda cokcadirlar. efendi, duzgun, terbiyeli taraftardirlar. ilhan cavcav'dan kurtulduklari bir gun sampiyonluk sevincini de yasarlar insallah, yasasinlar artik, yakisir.