şükela:  tümü | bugün soru sor
  • az önce sonuçlanan maçlardan sonra matematiksel olarak da kesinleşmiştir.

gençlerbirliği’nin efsanevi başkanı ilhan cavcav’ın isminin verildiği sezonda gerçekleşmesi de ilginç bi tesadüf oldu.

ne olursa olsun, gençlerbirliği yerine konyaspor’un düşmesini isterdim.

önümüzdeki yıl için düşme temennim; başakşehir, kasımpaşa, konyaspor üçlüsü.

kaynak
  • şampiyonluğa oynayan 4 takımdan toplam 11 puan toplayarak ligden düşme başarısını göstermiştir.(bkz: beşiktaşla uğraşanın çocuğu olmaz)
  • bir takımın bir çınarın küme düşmesini bile kendine yontanlar var ya ne desem boş.

(bkz: sanki beşiktaşın çocugu var)
  • (bkz: ümit özat)
  • yazacak çok şey var fakat sadece yazık diyebiliyorum, çok yazık oldu.
  • lig başlamadan gençlerbirliği küme düşer demiştim.

sebebi serdar gürler'in takımdan ayrılmasıydı. serdar gürler geçen sezon takımı adına çok gol attı, attırdı, pozisyon hazırladı. takımın beyniydi adeta. geçen sene en az 10-15 puan serdar gürlerin sayesinde alınmıştı. e bu sezon yerini dolduramadıkları için cok sıkıntı çekecekleri belliydi.

hoş, serdar gürler osmanlı'ya gitti, osmanlı da düşecek gibi ama bu başka bir konu.
  • ankaragücü gibi 3ncü lig görüp geri gelir.
  • hızla daha da aşağı düşeceğini öngörmek zor değil.
  • çekirge bu sefer sıçrayamadı ve ironik bir şekilde efsane başkan ilhan cavcav sezonunda küme düştü. taraftarı centilmen düzgün yönetilen az sayıda ki kulüplerden biriydi üzüldüm düşmelerine fakat ümit özat denen td bozmasını takımın başına getirerek kendi sonlarını hazırladılar.
  • fenerbahçe gençlerle alt kümeye 2 puan gönderirken, galatasaray ve beşiktaş 3 er puan yolladı. gençler şampiyonluk adaylarında en büyük yarayı 5 puanına mal olduğu başakşehire verdi.
    lig bu 5 takımdan oluşsa fener 12 puanla şampiyon olurmuş, başakşehir, gençler, galatasaray 11 er puan, beşiktaş 10 puan alırmış. gereksiz ama ilginç istatistik.