şükela:  tümü | bugün
 • akp adlı partinin çok da umrunda olduğunu düşünmediğim olay, dertleri günü kurtarmak bizden sonra kıyamet modunda olduğundan bu sorunları göstermelik bile olsa çözmeye çalışmayacaklar.
 • https://youtu.be/koxj-omwxho

  bunun sebebini en iyi bekir ağırdır 24 haziran günü açıklamıştı.

  sandığa gitmeyen gençler neden ekrem imamoğlu'na oy verdi sorusuna " gençler hangi internet sitelerine girebilip giremeyeceğine, hangi ülkenin iyi hangi ülkenin kötü olduğuna ankara'nın karar vermesine tepki verdiler" şeklinde.

  gelen mesajlardan sonra edit:

  yahu adam sosyolog ve araştırmacı. sırf bu 2 sebepten dolayı demiyor. bunlar birer örnek anlamında diyor. araştırma yapmış ve ortada rakamlar var. bu gençler böyle şeylerden rahatsız diyor ve bu gençlerin oyunu nasıl alırız diye kafa yoracağınıza herkesi muhalif diye yaftalıyorsunuz.

  zaten akp'nin 2015 den itibaren en büyük sorunu bu. eskiden halkın içindeydi. chp laiklik elden gidiyor siyasetinden 1 adım öteye geçmezken akp genç, yaşlı demeden derdini biliyordu. şimdi işler ve roller değişti. jeep, lerden inmeyen, çukurambarda nargile cafe'den çıkmayan son model arabalı örgüt elemanlarını kimse görmüyor mu sanıyorsunuz?

  her yazılanı ve yazanı muhalif zannedeceğinize gençlerin oyunu almak için ne yapabiliriz kafa yorun.

  edit 2: elif çakır ve yıldıray oğur gibi rüzgar gülü ikilinin olduğu video paylaşmak istemezdim ama bekir ağırdır nerede olsa dinlediğim için 39:00 dan itibaren teker teker anlatmış. gençlerin neden siyasetten ve ak partiden umduğunu kestiğini. hele 42:35 de verdiği örnek ak parti'nin üzerinde çok düşünmesi gerekiyor.

  https://youtu.be/dx0oo6xsy-g
 • ps5 fiyatı.
 • elif can yetim.

  (bkz: elif can yetim)
 • döviz al sata vergi
  gümüşe vergi
  yurtdışı gümrük vergileri yani derki kardeşim sen kendi ülkende pahalıdan al bırak dışarıyı vsvsv
  sonra 10 tl topla 2000 doğumluların bile tanımadığı yandaş sanatçılarla konser ver ..
  bebeklerin dili olsa bez fiyatları için mama fiyatları için onlarda sevmez sizi..
 • haklı sebeplerdir.

  düşünün 2000 doğumlu bir doğan slx pardon lan genç gardaşımız doğduğundan beri her sene eğitim sistemi ve sınav sistemi değişti.

  tüm özgürlükleri sosyal medyası vs çok kez yasaklandı.

  sürekli ülkede saçma sapan olaylar gördüler düşünün 2000'li bir kişi torununa darbe gördüm ben hey yavrum diyebilecek.

  spor yapsa et alacak parayı bulamadı.

  evde göt büyütse istediği bilgisayarı alamadı.

  yaşlı başlı koskoca adamların polemikleriyle büyüdü.

  neden nefret etmesin ki bence daha neler yapmalı da neyse...
 • dindar nesil olma sorumluluğunu sadece fakir gençlere yüklemesi yüzünden.

  bakıyoruz akp çocukları devletten ihale alıp köşeyi dönen, ferrari ile makas atan, dar paça pantolonla kadınlarla her samimiyeti kuran kişiler. fakir gençler ise atama umuduyla yıllarca beklesin, şükretsin, ses çıkartmasın, yurtdışında sümüklü çocukların cep harçlığıyla alabildiği ps5 için banka kredisi çeksin. yoksul sahabelerin sabrını anlatan ibretlik hadisleri dinlesin.

  gençler bunları görüyor. eskiden insanlarda utanma olurdu. hali vakti yerinde olanlar bile yediğini içtiğini, aldığını milletin gözüne sokmazdı. bu yiyici tayfa öyle utanmaz ki hak etmeden elde ettiği zenginliği herkesin gözüne sokup kendini göstermek istiyor.

  gençlik=umut
  umut yoksa gençler de yok.
 • adamların geleceğini çalarsan tabiki de nefret ederler. gerçi gençler asosyal.onlarda nefret sosyal medyada takip etmemek dislike atmak falan oluyor herhalde.
 • oluşmamasının nedenleri daha önemlidir.
  zira bu gençliğin zeka seviyesini belirler!
 • akp'yi başımıza getiren jenerasyonun kendileri bizler yaşındayken yapabildiklerini bizim elimizden aldıkları için. zaten çağın gereği olan yenilikleri sanki kendileri yapmış gibi yalan yanlış söylemlerle bizi aptal yerine koymaya çalıştıkları için.

  tarihsel sürecin gerekliliklerini, akp gelişimi lanse etmekten vazgeçin, ülkeler arası kıyaslayın. olaya sadece herkesin elinde akıllı telefon, hastanede randevu sistemi, olmayan tüp kuyrukları gözüyle bakmayın. dile kolay 20 senedir bu adamlar başta, tabi ki bu gelişmeler olacaktı. kim başta olursa olsun o akıllı telefonlar elimizde olacaktı ve onlardan hastane randevusu alabilecektik.

  akp'yi başımıza kakalayan jenerasyondaki bir türk gencinin 20 yaşındaki özgürlükleri ile 20 yaşındaki bir ingiliz gencinin özgürlükleri eşdeğerdi. hatta daha öncesinde türk kadının değeri avrupadaki herhangi bir kadından kat be kat üstteydi. şimdi, çocuk gelin, kadın cinayetleri, tacizler, tecavüzler... ve bunlara üç maymunu oynayan hükümet.

  sonra bizler de büyüdük, değiştirmeye çalıştık. gezi yaptık doğayı korumak istedik, yürüyüşler yaptık kadını korumak istedik, üniversitede iyi bir eğitim alıp vatana millete yararlı mesleklerimiz olsun istedik. gezide polis şiddeti, yürüşlerde yine şiddet ve hiçbir şeyi değiştiremememiz, köşe başına üniversite ile berbat bir eğitim, kocaman bir işsizlik sorunu... kimimiz yurtdışına kaçtı, kimimiz kaçma derdinde. tıpkı 2.dünya savaşı sonrası avrupa'dan parlak beyinleri aldığımız gibi şimdi de avrupa parlak beyinleri çalıyor. bunların hepsi 2001 yılında oy kullanma yetkisine sahip olan her türk vatandaşının suçu.

  ben genç bir türk kadını olarak ben nasıl nefret etmeyeyim?

  edit: kimi yazarlardan tepki alıyorum "bu kadar gelişmeyi hiçe sayıp nankörlük ettiğim"e dair. eskilerin durumlarını bilmediğimi, sağ-sol çatışmasıyla kardeşin kardeşe düşman olduğunu söylüyorlar. entry'i hiç anlamamışlar. o dönemlerde de belki darbeler, hayat zorlukları vs vardı ancak demek istediğim şey aynı zamanda avrupa'da da her yeri kan gölüne döndüren bir 2. dünya savaşı vardı. insanlar ırkları, dini inançları için katlediliyorlardı. o tarihi dönem, tüm dünyada. hayat şartları globalde iyileşti. sosyal medyanın etkisi deyin, teknolojinin deyin her ne ise. 2020 yılında eğer 1990'ların hayat zorluklarını yaşamıyorsak bu hükümetin başarısı değil, globalleşmenin başarısıdır. hükümetlerin başarısını, o hükümet başa geçmeden önce ülkenin globaldeki durumuyla şimdiki durumuyla karşılaştırarak yapabilirsiniz.

  1950'lerde çalışacak iş gücü bulamayan, savaşta her şeyini kaybetmiş almanya, çaresizlikle türkiye'den işçi göçü rica ediyor durumdayken bugün alelade bir alman memurun bile ailesini alıp bodrum'da finansal hiçbir endişe duymadan tatil yapabiliyor olması fakat bizim halkımızın buna maddi olarak gücünün yetmemesi sizin ağrınıza gitmiyor olabilir ama benim gidiyor.