şükela:  tümü | bugün
  • tiner kullanimini da dolayli olarak arttiracak aktivitedir.
  • allahsızların yaptığı şey olsa gerek, bilemedim pek ama muhterem sayın büyüklerimiz gerekli önlemleri alıyorlardır.
  • ilimdir, fendir.
    bunlarsız olmaz.

bunlarla da zaten başka birşey olmaz.
  • başbakanın söylevlerine göre hırdavatçılar , bauhauslar , koçtaşlar ve yapı marketler reyonlar oluşturarak bu işe en büyük desteği vermektedir. tiner illetini yasal dayanaklar altında satmaktadırlar.
  • kimse ateizme özenmez o kişi zaten inanmıyordur veya içinde gelgit ler yaşıyordur ve son olarak bu karara varmıştır. kimse durduk yere ben ateist olmak istiyorum hadi olayım demez.
  • tek bir kisi ile degil toplumsal bakis acisi ile olur. ıstesekte istemesekde aklimizda belli basli etiketler imajlar var. ben elma veya yumurta diyince kafanizda bir sekil olusmasi gibi. kisiden kisiye degisse de, ben ateist deyince akillarda nasil bir yuz vucut beliriyor sizce? zekasi bilgi duzeyi maddi gucu nasildir, musluman deyince nasildir, hristiyan deyince nasildir, hindu deyince nasildir. musluman deyince aklina super ahlakli, kendine ozen gosteren bilgili kisiler geliyorsa muslumanlik ozenilecek, olmaktan mutlu olunacak bir etikettir. tam tersi durumda bunlar muslumansa ben degilime kadar goturur.
  • ateizm özenilecek bir şey değildir aksine boşluğa düşmektir. bir arayış veyahut arayıştan ziyade bazıları için kolaya kaçmaktır.
    kesinliğin olmadığı bir evrende kesin yargılara varmak bir anlamda "ben bilgeyim, ben biliyorum." yanılsaması içerisinde olmaktır.
    bu yüzden: (bkz: #72645929)
    zaten ateizm'in özenilecek bir şey olduğunu düşünen insan ne olduğunu bilmiyordur tam olarak.
  • şeytan bu işi çok iyi yapar : onları saptırmak için her halde senin doğru yoluna oturacağım.
    sonra onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından ve sollarından sokulacağım. sen de çoğunu şükredici bulmayacaksın.