• reisimizin taze sözü.

--- spoiler ---

millet kıraathanelerinin sayısını daha da artıracağız. niye? gençlerimizi bu kıraathanelerde meşgul edelim. bunlar sağa sola savrulup tinerci olmasınlar, değerlerimizden kopmasınlar.
    --- spoiler ---

bunun yerine gençlerimizi ilime, bilime yonlendirsek, iş imkanı filan yaratsak daha iyi olmaz mı? gerçi bunlar zor emek ister organizasyon ister, beceri ister.

edit: kaynak hürriyet
  • rte'nin durduk yere beşiktaşlıları hedef aldığı açıklaması.
  • tinerci olduk reyiz affet bizi(bkz: swh)

not: beşiktaş
  • kütüphanelerde, laboratuvarlarda sabahlayın diyen önderlerden, kıraatanelerde sabahlayın diyenlere harika bir geçiş olmuş dedirtmiştir. kek derken gerçekten kek.
  • kahvehane demiyor la “millet kıraathanesi” diyor. içinde kütüphane, bilgisayar, internet, sergi, konferans vs gibi bi sürü imkan var.
    yani yıl olmuş 2019 hala cb gençlere batak oynayın dedi şeklinde anlayanlar var, idrakınızı sikim sizin.

not: bu tesislerin işsizler için yapıldığı kanısına nereden vardınız ? gençlikten kasıt işsizler mi sanıyorsunuz? milyonlarca öğrenci var memlekette. öğrencilerin vakitlerini kütüphanede geçirmesinde ne kötülük var ?

ayrıca bu tesislere “millet kıraathanesi” ismini verenin de aq , insan biraz modern düzgün isim verir.
  • reis iktisat da yeni teoriler deniyor bence. kıraathanelerde meşgul edilen gençleri istihdamdan sayıp işsizlikle mücadele edilebilir. bence harika fikir.
  • hep hazıra beleşe alıştırılan doymayan ve ölmeyen şeklinde bağımlı hale getirilmeye uğraşılan insan şekillendirmesidir
  • trajikomik bir beyanat. bunca gencin, işsizlik yüzünden kıraathanede öldürecek vakti olması da ayrıca üzücü.
  • artık hayvanat bahçesi yerine kıraathanelerden tubitaka başkanı seçeriz
  • ben tinerci olmak istiyorum, bana karışma reisss.
hesabın var mı? giriş yap