şükela:  tümü | bugün
  • muhalefetin bu konuda cok guzel calismalari bulunuyor. destekliyorum.
  • maaşı elden alıp sigortasız çalışan üniversite mezunu genç sayısında patlamaya sebep olabilir.
  • 16 yıllık akp iktidarında eğitim gördüm. devlet cebime tek kuruş para koymadı. eksik hissetmeyi bilerek büyüdüm. şimdi "kitapları ücretsiz yaptı" vs. diyecek aktroller vardır. sanırım defter, kalem, çanta, ayakkabı vs. masraflarını unutuyorlar. hatta devletin kitabının kapağını bile açtırmayıp, başka kitap aldıran öğretmenleri de unutuyorlar. devlet kitaplarının yetersizliğini de unutuyorlar. sınava girerken istenilen paraları da unutuyorlar. beden eğitimi dersi için aldırılan kıyafetleri, yapılan geziler için istenen ücretleri, okul aidatlarını, kermesleri, aldırılan dergileri vs. hepsini unutuyorlar. avrupa ülkelerinden 10-0 geriden başlatıyor insanını yetiştirmeye. devletin tek yaptığı kredi verip öğrenciyi borçlandırmak. fazlasını okul bitince geri istemek. üzerine gss borcu çıkarmak. benim devlete tek kuruş borcum yok, hiçbir faydasını görmedim, hiçbir imkan tanımadı tam tersi daha da zorlaştırdı... bir öğrenci okuyup bir yerlere gelebiliyorsa devlet olduğu için değil, devlete rağmen bunu yapabildiği içindir. ve 2002'den sonra eğitimini 16 yılda tamamlayıp bir yere gelmiş her bir vatandaşına bu devletin borcu vardır. çünkü o insan, bu iğrenç eğitim sistemine, yapılan haksızlıklara, torpillere, hak yemelere, psikolojik ve sosyal baskılara, ayrımcılıklara, devletin kısıtlamalarına, masraflarına rağmen mücadele edip bir yerlere gelmiştir. o insan 10-0 geriden başlayıp öne geçebilmiştir.

muharrem ince, umarım bunların farkındadır ve inşallah başarırsa gerekeni yapar.
  • bu ülkenin yarısına 500 tl ver zaten is aramazlar. çalışıp vergi veren salaklar düşünsün.