şükela:  tümü | bugün
 • basarili olamayacaklardir, mutlulugu kacmakta bulacaklardir. turkiye’nin degismesi cok zor ve su an icin imkansizdir. degismesi icin bir kesimin tamamen yok olmasi gerekmektedir. o da olmayacagi icin pek bir imkani yoktur.
 • neyi?
 • gücü yetenin yapmasını takdir ettiğim istek. burada ana kelime gücü olanın, güçlü olanın. ne yazık ki güçlü olmayanlar ezilerek yok olacaktır. hayatlarını boşa harcamış ve 1 kere geldikleri şu dünyadan ayrılırken pişman olacaklardır.

  yurt dışına çıkılmasında en desteklediğim yollardan biri, yurt dışında kendini yetiştirip, görüp, öğrenip, değer ve maddiyat kazanarak dönmektir. şahsen benim burada kalıp savaşmaya gücüm yok, bu insanları eğitmeye sabrım yok. yarın öbür gün çocuklarım olduğunda bu insanların arasında yaşaması, arkadaş, sevgili ve eş olması düşüncesi beni rahatsız ediyor. kendi hayatımdan öte çocuklarımın yetişmesi için endişeleniyorum (daha çocuğum olmadığı halde bu korku), gelecekleri için. bana sağlanan imkanlar bir çok gerçeği öğrenme fırsatı yarattı ve ben bu ülkede kalırsam o fırsatı evlatlarıma veremeyeceğimi biliyorum. birazda bencilim aslında, geeri kalan hayatımı lüks, rahatlık, saygı, sevgi, modernizm ve çağdaş bir altyapı ile geçirmek istiyorum. çocuklarımın, eşimin ve sevdiklerimin güven ve huzur içinde yaşama şansına kavuşmasını, en iyi hizmet ve sağlık koşullarını almasını istiyorum. bencilce olacak ama türkiye'de ki insanlardan daha iyi şartlarda olmasını istiyorum.

  bu dediklerimin bazılarına türkiye'de de sahip olabilirim fakat bunun için çok fazla kazanmam gerek. kimse bu ülkede bana 20.000 30.000 maaş vermez, namusumla kazanamam. namussuzluk da yapamam. kaldı ki aylık 300.000 kazansam dahi sosyal ortama dayalı kaygılarım aynen devam edecektir. türkiye'de ekonomi dışında sosyal bir yozlaşma ve çöküntüde mevcut. oysa ki aradığım imkanlara bir çok ülkede orta derecede maaş ile sahip olabiliyorum ve bu gerçek beni cezbediyor.

  kusura bakmayın gençler benim sizin yanınızda kalıp savaşacak ne durumum nede isteğim var. arkamdan s*ktir git, senin gibiler böyle böyle diyebilirsiniz. ben en fazla size güçlenirsem destek verebilirim. o yüzden sayın, sövün, küfredin siz bilirsiniz.

  benim tek amacım ailemle beraber mutlu, huzurlu, rahat ve kaliteli bir hayat yaşamak. eski devrimci ruhumu kaybettim. ben sadece insan gibi yaşamak istiyorum. gönüm sizlerle, ruhum sizlerle, sonuna kadar sizlerleyim. bu arada eski sosyalist bir abiniz olarak, bu konuda çok çaba vermiş ve çok acı çekmiş bir dostunuz olarak size hatırlatmak isterim; derdine düştüklerimizin umrunda değiliz.
 • türkiye'nin düze çıkması için çok büyük bir kesimin ideolojileriyle birlikte yok olması lazım. buda iç savaş anlamına geliyor. var mı o göt ? çünkü laf anlatma, tartışma seviyesini çoktan aştık. karşınızdaki antıktan ve ahlaktan yoksun zombi sürüsünü görün artık.

  ha sen yinede kalıp duvara laf anlatabilirsin. karşılığında 'ama ssk'yı batırdı' cevabı için.