şükela:  tümü | bugün
  • sözlerini kelebeğin hayat sırları kitabından alan nil karaibrahimgil'in keyifli ve farklı bir çalışması...
    öğüt veren tarzı ve içeriği baz luhrmann'ın kült parçası everybody's free to wear sunscreen'le çok yakın gibi...

https://www.youtube.com/watch?v=-yycl5s2qi0 ...
    https://www.youtube.com/watch?v=stj7azbijoi ...
  • yalan olmasin; her dinledigimde beni aglatan bir edebi dil calismasi. aglamak istemiyorsaniz surayi dinlemeyin ya da okumayin:

''karanlık günler olacak. düşeceksin de. yaralar da açılacak. o zamanlarda şunu unutma; tünel bitecek. kalkacaksın da, kabuk da bağlayacaksın. sevdiklerine bakıp usanmadan "seni seviyorum. seni çok seviyorum" de.''
  • discover weeklymde olmasından hicab duyduğum şarkımsı. bu ne demek şimdi ben böyle kişisel gelişim kitapları okuyan, gün boyu pembiş panjurlu evinde kocişini bekleme hayali kuran kadınlardan mıyım ya hu?
  • erkekler guzellikten, edaden veeee (kisa bir bekleme) huzurdan hoslanir diyerek erkeklere alt metinden cigerinizi biliyoruz ipneler mesaji cakan nil karaibrahimgil sarkisidir. aferim nilcim, iyi anlamissin bizleri :)
  • genel olarak çok tatlı bi çalışma ama beni en çok sonu etkiledi.
    "her gün, bir yazar tarafından hayatının hikayelendirildiğini düşün ve dinle. böyle bir kahraman olmak ister miydin?
    istiyorsan başarıyorsun. ne mutlu sana"
    çok basit görünebilir ama kendime bunu gerçekten her gün sorsam belki daha sağlıklı kararlar alabilir, kendimle daha çok gurur duyabilirdim.
  • s:3x1 ömürlük tedavi. dinlemeden gün geçirmeyin. berbat dünyaya bir umut ışığı. kendimi suçlu hissetmiyorum. sevgilerle. :)
  • "zaman makinesi olsaydı ve kendi gençliğime, mesela 17 yaşıma dönseydim, kendime şunları söylerdim" diyerek başlayıp, nil karaibrahimgil'in kızlara öğütlerini içeren çalışması. kendisinin gerçek bir feminist olduğunu söylesem yanılmış olmam.

spotify'da türkçe müzik listelerinden birini açtığımda bu eser çalmaya başlamış. işimi yaparken bir süre sonra dikkatimi çekti şarkı sözleri, baştan sona tekrar dinledim. canımın da sıkkın olduğu bir andı, o anda içimi ısıttığını söyleyebilirim. sanırım doğru zamanda denk geldiğinde insanı iyi hissettirme özelliğine sahip nadir eserlerden.
  • her gun bir defa mutlaka dinlenilmesi gerekir. iyi bir insan olma yolunda birebirdir. lutfen dinleyiniz.
  • (bkz: umut)