şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yönetmenliğini halit refiğ'in yaptığı francois coppele'nin yazdığı sadık şendil'in de uyarladığı film. yapımcısı da ertem eğilmez*. oyuncularıysa dönemin iyilerinden;
  göksel arsoy, nilüfer aydan, pervin par, kenan pars, reha yurdakul, erol taş, ali şen...
 • beyza müzikten çıkmış olan bir murat salim tokaç albümü. kalan müzikten ise "erguvan/gençlik hülyaları" adı altında çıkmış. albümdeki parçalar:
  1- hüseynî taksim
  2- tarla dönüşü “hüseynî”
  3- arazbar-buselik saz semâisi
  4- gençlik hülyaları “sûzidil”
  5- sultanîyegâh taksim
  6- sultanîyegâh saz semâisi
  7- hicaz saz semâisi
  8- kürdîlihicazkâr taksim
  9- kürdîlihicazkâr saz semâisi
  10- kürdîlihicazkâr longa
  11- nihavend taksim
  12- nikriz oyun havası
 • "genclik hulyaları" ismi degerli tanbur sanatkârı murat salim tokaç'ın albumundeki, üstad cinucen tanrıkorur'a ait suzidil saz semaisine aittir. icrası bestekârın diğer eserlerine göre nispeten daha kolay, çok lezzetli bir eserdir. bahsi geçen albümde murat salim tokaç'ın icrası da dinlemeye değerdir. albümde cinucen tanrıkorur'a ait diger bir saz semaisi için:
  (bkz: koyde sabah)
 • senaryosuyla oyunculuğuyla izlenmeye değer film. başroldeki kadın acaip güzel 35 cm beli var ve fıstık gibi giyiniyor. adam desen karizmatik, yakışıklı süper oynuyor olaylar desen mükemmel işlenmiş akıcı herşey yerli yerine oturmuş ve çok hızlı geçiyor film öyle anlamsız bakışmalar, uzun sessizlikler yok yani. garip bir şekilde eğlendiriyor ve dinlendiriyor da. izlenmeli.
 • kast diye birsey yokmus o yillarda. kenan ve gönülün tipsiz mi tipsiz oglu buyuyunce goksel arsoy oluyor hadi oldu olmasina o cocugun yanigindaki koca et beni nereye gitti ya da neden goksel arsoyun yanagina ayni benden kondurulmadi. nasil bir film anlamadim gitti zaten sanki orta yerinde bir film bitiyor zınk diye ötekisi basliyor
 • eski lezzet. ama oyunculuk yonetmenlik vah vah dedirtiyor masallah. reha yurdakul da çakı gibiymiş gençliğinde.
 • başrolünü göksel arsoy'un oynadığı türk filmi. 1962 yapımı türk filmin yönetmeni halit refiğ bir sahnede vapurda nane şekeri alan adam olarak görünür. kenan pars'ı, sadri alışık seslendirmiştir. filmden bir hata; göksel arsoy'u mahkemeye getiren jandarmalardan biri alenen bıyıklıdır, tıraşlı birini bulamamışlar sanırım.