şükela:  tümü | bugün
 • gençlik ve spor bakanlığı'na bağlı olan gençlik hizmetleri genel müdürlüğü tarafından 2012 yılı gençlik kampları uygulama talimatında yapılan değişiklik ile karma kamp uygulamasına son verilmiştir. kisacasi 2012 yilindan itibaren genclik kamplarinda erkek ve kadınların bir arada eğlenmesi ve vakit geçirmesi yasaklanmıştır.

  kaynak: http://ghgm.gsb.gov.tr/duyurudetay.aspx?dyr=2

  (bkz: şeriat bugün de gelmedi)
 • evet bugun artik resmilesen olay. muhafazakarligin yobazliga yaldir yaldir goz kirptigini gozunuze gozunuze sokmak istedigim bi olusum. isin ilginc tarafi, bu sefer bir gerekce bile gostermiyorlar. otobuslerde haremlik selamlik olacak cunku kizimi pandiklediler, okulu haremlik selamlik yapacagiz cunku erkek ergenler kontrol edilemiyor falan gibi utopik nedenler one surerlerdi ama bu sefer o da yok, biz boyle istiyoruzun en bodoslama olanlarindan biri.

  o kamplarin o yastaki cocuklarin sosyallesmesine ve dolayisiyla birey olabilmesine ne kadar buyuk katkisi oldugunu ve bu katkinin onemli kisminin karsi cins ile diyalog gelistirme oldugunu bu akp zihniyetindeki insanlarin anlamamalari cok dogal tabi ki. kadina meta, kadinla iliskiye 16 yasindaki kizla gorucu usulu evlenmek ya da yeni kapitalist muslumanlikta olan zengin ve muhafazakar ailenin kizinin muhafazakar zengin diger bir ailenin ogluna yapistirilmasi seklinde bakan erkek egemen bir akp'den baska ne beklenir ki. adamlar bilmiyor ki ergenlikte bir kiz ile oturup konusabilen erkek saglikli bir erkek olur ya da bir erkekle konusabilen kiz ileride namus cinayetine kurban gitmez, koca dayagi yemez.

  bilmiyorlar dediysem, biliyorlar ama nesli iyice muhafazakarlastirmak ve sagliksizlastirmak istiyorlar, sagliksiz ve muhafazakar toplumlar daha kolay yonetilir diye dusunuyorlar ama yaniliyorlar uzun vadede. (bkz: #10877686)

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20617762.asp

  bir ulkenin genclerinin hayatlari ile bu kadar rahat oynamaniz fasistlikten baska ne ile aciklanabilir, bilemedim.
 • önce kampçı sonra lider olarak gençliğimin en güzel zamanlarını yaşadığım birçok güzel anı biriktirdiğim canım kamplarımın bu hale gelmesinden dolayı, önce bir türk vatandaşı sonra bir kadın olarak utanıyorum.

  13-22 yaş arası gençleri potansiyel ahlaksız olarak gören ve bir araya geldikleri her anı sadece ahlaksız şeyler yapacaklarmış var sayan bu zihniyetten de utanıyorum.

  bu kamplar türkiyenin en güzel yerlerindeler. bu şekilde sürmesindense hiç sürmesin daha iyi. güzel bir tavsiyem var: satın bu yerleri, peşkeş çekin birilerine. hiç olmazsa anılarımız kirlenmesin.
 • hiçbir mantıklı sebep göstermeksizin 6 yıldır uygulanan karma sistemden vazgeçilip bu yazdan itibaren deniz ve yayla kamplarına 13-22 yaş grubundaki gençlerin kızlar ayrı erkekler ayrı alınacak olması.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20617762.asp
 • erkekler bir bütün yarak kadınlar da sadece am olduğu için gerekli uygulama. nasıl bir kafadasın akp bilemedim. erkekle kadın birbirini görünce mecbur sikişmek zorunda mı?
 • amaca uygun bir gelişme. şimdi haliyle kızların başına ablalar, erkeklerin başına abiler koyulur. bunlar ufak ufak başlarlar çocukları kertmeye. gel zaman git zaman 22 yaşında hala o kampa gidecek kimse kalmaz. ya zaten kamp mamp bunlar hep günah şeyler. allah hükümetimize zeval vermesin. bizleri günahtan uzaklaştırmak için her şeyi düşünüyorlar.
  bence kadın erkek aynı yerde de çalışmasın. çünkü kadınlar işyerindeki erkeği emzirip akraba yapmak istemiyorlar. o yüzden çok günah oluyor. halbuki emzirseler, ah ah tombiktolar, yapmıyorlar ki... hele üniversite gençliği. vay vay vay... aynı amfide derse girmeler, kahkahalar haykırışlar hellolar mellolar... olacak şey değil. sokak sorunu da var. düşünebiliyor musunuz, aynı sokakta hem kadın hem erkek yürüyebiliyor. şimdi erkek kadına bakacak, canı isteyecek, kadın da bunun sebebi olduğu için hadi bakalım kul hakkı. bu daha günah. sokaklar ayrılmalı bu yüzden. adamların da işi zor valla. daha düzeltmeleri gereken çok şey var. ülke ülke değil günah yuvası.
 • gençlik kapmlarında kızlarla erkeklerin ayrı zamanlarda kamplara alınması.

  katılımı artırabilecek bir uygulama. gençlik filmlerini izlemiş bir bireyin o hayallerle büyüyüp, çocuk sahibi olduğunda çocuğunu o kamplara göndermek istememesinin önüne geçebilir.

  katılımın azalma ihtimalide yok değil, kerkinme ve kerkinilmeye heveslilerin kampa katılmayı artık istemeyeceği bir durum.

  not: dindarlık yorumlarını üzerine çeken konu. eşcinsellerin bu kamplara talebi artabilir. bu durumdan bakıldığından dindarlıkla ilgiside olmamış olur.
 • inanmak istemediğim ama yazıyı görünce mecburen inandığım olay. belki farkında değilsiniz ama herkes sikiş pesinde değil olm valla bak. hatta sizin kadar o işi düşünen başka insanlar (ama normal insanlar) da yok.

  velhasılı kelam yarra yediğimizin resmidir.
 • (bkz: harem)
  (bakmayınız: haremlik)