şükela:  tümü | bugün soru sor
 • neden gençlik ve spor bir arada çözemediğim yeni bakanlığımız. bir de başına 60lık dedeleri geçirmezler umarım. biz gençlere hayırlı ve yararlı olur, umarım...
 • tib yerine porno işlerine bakacak olan bakanlıktır.
 • http://www.hurriyet.com.tr/…torsporlar/18521301.asp

  kapısında faşizme hoşgeldiniz yazacak olan bakanlık. padişahım çok yaşa diyen bir şehzade de koltuğunda oturuyor.
 • sayfası milli takımlar bülteni gibi duran, adının "gençlik" kısmından herhangi bir eseri halen göremediğimiz bakanlık. bu ülkede bir gençlik sektörü var ve bu bakanlıktan dört gözle bir gençlik politikası oluşturmasını ve yürütmesini bekliyor bu sektör.

  gençlere sunulması gereken yegâne alternatifin spor olduğunu zanneden sayın yetkililer! gençlerin barınma, geçim, istihdam, sağlık, eğitim, gelecek kaygısı gibi neredeyse ölümcül sorunları var. siz bunlardan da sorumlusunuz, biliyorsunuz değil mi? "gençlik konusunda tek yetkili biziz" lafının ağırlığının farkında mısınız bilmiyorum doğrusu...

  buyurun rakamlarla konuşalım:
  2008 yılında (tüik daha güncel bir istatistik vermemiş) 45.352 tane genç şu veya bu sebeple cezaevine girmiş.
  2010 yılında 15-35 yaş arası intihar sayısı 1311 (bin üç yüz on bir). bu rakam 2009'da 1192 idi.

  gençlik elden gidiyor deyince muhalefet yapıyor diye tukaka ediyorsunuz. ama işte rakamlar da bu endişeyi teyit ediyor.

  bu gençliği ne yapmayı düşünüyorsunuz bilmiyorum ama artık bir şeyler yapmanız gerekiyor.

  spor için de uğraşın tamam da, "gençlik" için harekete geçmediğiniz her bir dakikada, yani siz bu yazıyı okuduğunuz şu anda dahi hayatından bezmiş, tek çıkar yolun ölüm olduğunu düşünen bir çok genç eyleme geçmek üzere haberiniz olsun.

  vebalini ben taşımam. derdim vebal filan da değil ya, allah aşkına bu gençlik için bir şeyler yapın artık.
 • gençlik ve spor genel müdürlüğü'nün internet sitesi bu bakanlığın internet sitesine yönlendirilmiştir. ayrıca sanırım tüm gençlik ve spor il müdürlüklerine birer alt adres vermişler (???.gsb.gov.tr şeklinde). bu sitelerde ise maalesef birçok tesisin bilgileri mevcut değil. örnek olarak adana ilindeki tesislere bakmak istediğimizde sadece 3 tesis görebiliyoruz. bunlar; gençlik merkezi, idari bina, ismet atlı güreş eğitim merkezi. şehrin en büyük sportif tesisi olan 5 ocak stadı bile yer almıyor.
 • egti koltuğunda suat kılıç'ın oturduğu bakanlık.
 • gençlik ve spor bakanlığı'nın düzenlediği yaz kampları bundan böyle haremlik selamlık olacakmış. daha çocukken yıkayın beyinlerini, sokun kafalarına bu ayrımı, e mi?

  bu da size ithafen yazılan yazılmış, 13 farklı gençlik kuruluşu tarafından. okusanız da anlar mısınız bilmem ama, bir deneyin bence.

  http://www.scribd.com/…lamayla-İlgili-soru-4-6-2012
 • olimpiyatlar esnasında kendilerine ve bakanlarına oldukça aşina olduğumuz bakanlık.

  hazır olimpiyatlar bitti, bakalım millet bizi ne kadar tanıyor diye de anket hazırlamışlar

  (bkz: nasıl bilirsiniz)
 • spam mailleri kontrol ederken bir mailiyle karşılaştığım bakanlık. seyyah "ulu çınarın izinde" diye bir çalışmaları varmış (yeni öğrendim) ve web sitesi awwwards ödüllerine aday gösterilmiş. oylama yapılan linki atmışlar. açıkçası hoşuma gitti. adamlar gençlik bakanlığı olduklarını gençlerle iletişime geçerek gösteriyorlar gibi geldi. suat kılıç da zamanında sms atmıştı. teknolojiyi kullanıyorlar.
 • sarıkamış şehitleri anma yürüyüşü için olan organizasyonda da haremlik-selamlık uygulamasına imza atmış, bu insanları ayrı vagonları koymak da kesmemiş, zira arada kapılar var maazallah, tanışırlar, bakışırlar; kadınlar için ayrı, erkekler için ayrı tren kaldırmış. gerçekten kafalar çok güzel.