şükela:  tümü | bugün
  • 1969 yilinda istanbul’da dogmus, bogaziçi üniversitesinde siyaset bilimi ve sanat okumus, “yeni medya” alanindaki yüksek lisans derecesini new york’ta new school üniversitesi’nden almis sanatci... web biennial 2003 ve selanik bienali, kosmopolis 2004’ün yönetim kurulu üyesi ve alternative museum, new york’un danismani olmus, yeditepe üniversitesi’nde ögretim görevlisi olarak da calismakta.
  • 2005 bahar donemi sonunda yeditepe universitesinden ayrilacak, kendi tabiriyle mezun olacak olan saygideger hocamiz..
  • eşi yeşim özsoy'un oyunculuk atölyesi, kardeşi güçlü gülan'ın kısa film atölyesi bizzat kendisinin elektronik sanat atölyesi gibi eğitim programlarının bulunduğu galata kuledibindeki galataperformun sahibi eğlenceli kişi.
  • vakti zamanında duvarında mustafa kemal'i camel fontlarıyla mustafa camel olarak ve kotla görmüşlüğüm vardır (kanıtlarım, fotoğrafı var). kardeşi de uzun bir süre kendini tiyatrocu sanmıştı. demek ki kısmet sinemayaymış. iyi bir adamdır herhalde, sadece birkaç gün tanıdım. ama çok kötü bi insan da olabilir. peşin hüküm vermemek lazım, masumiyeti kanıtlanana kadar herkes suçludur.
  • yeditepe universitesi'nde design for pr materials derslerine girmekte olan hocam. hocadan çok bir arkadaş gibidir aslında. evet, biz ona arkadaş diyelim.
  • kendisini daha iyi tanımak için; http://www.youtube.com/watch?v=vw3yn0znr6k
  • çok artizdir (komple sanatçının türkçeden türkçeye çevirisidir bu efendim)
    kendisinin kadim zamanlarda geçen portrait of the artist as a young man tadında bir "kahverengi takım elbise hikayesi" vardır ki bu anısını bir performansına katmasını şiddetle arzuluyorum.
  • şu an "sanat akmerkez'de" etkinliğinde iki sergisi bulunan. sergideki heykellerin üzerine kendi kol kıllarını, kirpik ve kaşlarını yapıştıran sanatçı. ayrıca akmerkez'in temizlikçilerinin heykele verdikleri tepkiden de pek memnun kalmış.
  • düşünce sanatçısı.