şükela:  tümü | bugün
  • 8 temmuz 2018'de yaşanan çorlu tren kazasında çocuklarını kaybeden ailelere, yetkililer tarafından söylendiği iddia edilen söz.

kaynak

"çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden aileler sirkeci tren garı'nda basın açıklaması yaptı. anne ve babasını kaybeden ismail kartal, "yetkililer geldi çocuğu kaybeden ailelere ne dedi biliyor musunuz, 'daha gençsiniz çocuk yaparsınız... vicdanınız bu kadar mı?" diye konuştu."
  • gün geçtikçe, vicdansızlığın ve merhametsizliğin bir üst seviyeye taşındığını gördüğümüz kahredici söylemdir.8 temmuz 2018 çorlu tren kazası'nda evladını kaybeden ailelerin yüzüne karşı bu lafları edenlerin er geç yargılanacağı günler yakındır.
  • evlat acısı çekmiş aileye bir de dalga geçer gibi söylenmiş; ağızdan çıkmış irindir.

günün en trajik olayı olmasına rağmen pek konuşulmadı bu. normalde yakıp yıkmamız gerekiyor aslında ortalığı.

abi ben anlamıyorum, bir insan düşmanına da olsa yine şu cümleyi kuramaz. bunlar nasıl zihniyet, bu nasıl insanlık aklım almıyor. dişimizi yumruğumuzu sıkmaktan içimiz yara oldu. bırak muhattap almayı, sizinle aynı havayı solumak bile bize keder.
  • evlatlarını kaybetmiş insanlara böylesine iğrenç bir cümleyi kurabilen bir kişi muhtemelen hayatı boyunca eşine bir kere olsun güzel bir söz söylememiş, gördüğü bir kedi veyahut köpeği sevmemiş, bir çocuğun başını okşamamış, doğada gördüğü güzel bir çiçeği koklamamış, kimsesiz bir çocuğa hediye alıp mutlu etmemiş, sevgiden yoksun bir varlıktır benim gözümde.
  • ama anan yaşlı