şükela:  tümü | bugün soru sor
  • baby shower'dan sonra türkiye'ye bulaşmasını helecanla beklediğim gelenek. cinsiyet açıklama partisi; insanların toplaşması, çeşitli yaratıcı yöntemlerle pembe ya da mavi rengin sürprizli bir şekilde açığa çıkması ve herkesin sevince boğulması şeklinde gerçekleşiyor.

ek olarak keki de varmış bunun efenim genellikle doktorunuz bir kağıda cinsiyeti yazıp kapalı bi zarfa koyuyor, siz de bunu bi pastacıya veriyorsunuz. bunun üzerine dışı krema kaplı içi pembe ya da mavili kek, pasta vs. yapılıyor. siz de yine toplaşıp keki kesip cinsiyeti öğreniyorsunuz.

bakalım hangi kıro ünlü tarafından başlatılacak bu akım. ben demet akalın'dan bekliyorum.
  • turkiye'ye de bulasmistir. pazar gunu bi arkadasimizin partisine gidecegiz. insanlari cok zorlamadan, masrafa sokmadan yapildigi takdirde yapan icin de gelen icin de guzel gececektir diye dusunmekteyim.

edit: valla biz çok eğlendik.
  • heteronormatif bir eylegagskaudgakshdg

şahsi düşüncem kıroluğun görmemişliğin uç noktalarından biri olduğu. tanım yerine geçiyor mu? evet geçiyor.

oh be bugün de formatı sikmedik.
  • her telden, her türden mensubu olan tuhaf bir çevrem var. yargılamadan seviyorum onları, hoş görüyor, kabul ediyorum. sağ olsunlar, onlar da beni pek seviyorlar, kim nasıl mutluysa, bende onlarla öyle mutlu oluyorum. örneğin, dün gece bir cenaze evindeydim, mutlu uyudum. (bkz: mutlu uyumak)

bu akşam ise katıldığım eğlenceli bir parti vardı. heyecanlanıverdim, sanki ben doğuracağım sandım bir tane daha. leylek süslemeli ve dışı sarı pasta şekeri ile kaplı olan kek kesilirken nefesimizi tuttuk, sonra alkış, çığlık, kıyamet. yedik, içtik, güldük. sülaleye bir kız daha geliyormuş, öğrendik. börekler, sosisli değil ıspanaklıydı. bebeğin halası okyanus ötesinden canlı bağlandı, duygular birbirine karıştı. sevdim galiba bu partiyi ben, aile arasında ve samimiydi. yine mutlu uyuyacağım.

tanım olarak, "erkek mi? kız mı? partisi" diyebilirim. yaygınlaşmış ki, bizimkiler hemen modaya uymuşlar.

bir daha doğuracak olsam, ben yapar mıyım böyle bir parti? hayır. yapanı eleştirmem ama ben fazla samimiyete hiç gelemem. benim favorim maskeli kostüm partileri.
  • sanırım babyshower'a gelenlere önceden bilgilendirme yapmaya yarayan partimsi. böylece hediyenizi buna göre seçin demiş oluyorsunuz sanırım bilemedim.
  • baby shower'a gore cok daha mantikli ve eglenceli buldugum bir amarigan aktivitesi. turkiye'de henuz yayginlasmamis olmasini hayretle takip ediyorum. video'lari cok eglenceli. favorim balonlu dart oyunu simdilik. ben bak bunu kesin isterdim yaptirmak. beybi saaaavir falan asla. buradan, gelecekteki evimin diregi, cocugumun babasina sesleniyorum: bana bunu ayarlar misiiiiiiaan? cok egleniriz^^ baska hicbisicikler istemicem senden, soz :p
  • esime diyorum ki gender party yapar miyiz? sahte bi hevesle soruyorum cunku hic sevmem boyle civikliklari ama oyle komik bir sekilde sence yapar miyiz diye sordu ki gorseniz hepiniz sandalyeden duserdiniz.

size su kadar soyliyim bunu yapan insanla muhabbetnizi kesmekten cekinmeyin bu insan omrunu instalik foto pesinde kosarken harcayan bir beyaz yakalidir.