şükela:  tümü | bugün
 • ing. bazen kız gibi bazen erkek gibi giyinen/davranan/olan (veya aynı anda hem dişil hem erkeksel özellikler* taşıyan) insanlar için bir sıfat. dışardan bakınca transgender olduğuna karar verebileceğimiz pek çok insanın aslında olduğu şey.
 • (bkz: androgyny)
 • cinsel kimligi cesitlilik gosterebilen kimselere verilen sifat. kadin ya da erkek degil 'o' zamirinin kullanilmasi gerekir bu kimseler icin.
 • bazen kadin bazen erkek, cani ne zaman ne isterse o zaman oyle olan insan. hem kadin hem erkek, ne kadin ne erkek.
 • ikili cinsiyet sistemi ile ilgili tüm tabuları yıkan bir kavram akışkan cinsiyet. sözlük anlamı: “toplumsal cinsiyet kimliği ya da ifadesi sabit olmayan, duruma ya da zamana göre kimliği değişen insan” olarak tanımlanıyor.

  bir cinsel yönelim değil. cinsel kimliksizlik.

  akışkanlar, cinsiyetleri reddetmiyor ama esnetiyorlar. bir gün kadın gibi hissediyorlar, ertesi gün erkek gibi. ama asıl mesele şu: bunu yadırgamıyorlar, sadece hissettikleri gibi yaşıyorlar.

  biyolojik cinsiyet, cinsel yönelim, toplumsal cinsiyet ve cinsiyet kimliği birbirinden bağımsız kavramlar. cinsiyetinize karar veren kromozomlar (x ve y) ile cinsel kimliğinizi şekillendiren hormonlar (testosteron ve östrojen) aynı şey değil. cinsiyet olarak erkek (xy) olabilir ancak kendinizi kadın gibi (östrojen) hissedebilirsiniz.

  akışkan cinsiyet, sadece bir cinsiyet kimliği değil, bir kavram olarak da ifade edilebilir. cinsiyetler arasındaki kesin yargıları ve heteronormativiteyi ortadan kaldırıp, bu ikileme mecbur etmiyor. biseksüellik gibi bir cinsel yönelim, bir beden meselesi değil bu. kime ilgi duyduğunuzla değil, daha çok kim olduğunuzla ilgili.

  not: alıntıdır.
 • kişilikten ve karakter sorumluluğundan muaf olan daha doğrusu muaf olduğu iddiasında olan insanlara verilen ingilizce sıfat. kadın, erkek, trans, gay veya lezbiyen diyemeyiz sabit değil ne zaman isterlerse onu olan olduğunu iddia eden insanlar.

  +mahmut neredesin tertip? herkes seni bekliyor halısahada, saati geldi.

  - züknettin ben bu gün sanırım kadın gibi hisediyorum yaa sorry bebeğim. ağddaaya gitçez yengemlerlen. siz başka bir önlibero bulun şekerim.
 • yaklaşır 1 senedir nick altıma yazılan alakalı alakasız bütün kötü entryleri fovarileyen eski çaylak. buradan da ne kadar tehlikeli ve takıntılı olduğunu çıkartabileceğiniz bir insana ait sözlük takma adı.

  ekleme: ahahah bu şahıs cidden problemli bir kişilik ve mahkemeye vereceğimi belirteyim. 1 yıl boyunca sözlükte örümcek ağı bile almamış. tam 1 yıl tek entry girmeden sadece beni düşünmüş. ve yazar olur olmaz nick altıma gelip sadece bana entry döşüyor. siz varın nasıl bir ruhsal durum söz konusu.

  (bkz: vah yazık)
 • yani cinsel yönelim hakkında söyleyebileceğim bir şey yok. isteyen istediği kişiyle birlikte olabilir ancak bu genderfluid denen iş bana lgbt durumundan çok daha ötede mantıksızlık olarak geliyor. bunlar hep loki'nin (bkz: loki) bok yemeleri. mitolojiye göre gerçek manada bir genderfluid'ti yani. gerçekten erkek veya kadın olduğu zamanlar oluyordu olay sadece beyinsel düşünce ile alakalı değildi. ayrıca yukarıdaki yorumlardan "züknettin ben bu gün sanırım kadın gibi hissediyorum yaa sorry bebeğim." diyen arkadaşın da dediği gibi olay sadece iddiadan ibaret.