şükela:  tümü | bugün
  • genel sağlık sigortası adı altında devletin vatandaşından kestiği ödeneğe itiraz edenlerin oluşturduğu facebook grubu. birlikteliğin facebook sayfalarında kalmayıp büyümesi, sesini duyurması; yüzbinlerce mağdur ve mağdur olacaklar için çok önemli.

belirli aralıklarla tüm mağdurların ve sivil toplum örgütlerinin buluşturulması hedefleniyor.

ayrıntılı bilgi :
    https://www.facebook.com/…nelsagliksigortasrezaleti
  • tebrikler, bir şeyin daha anasını ağlattınız dediğim rezalet.

denizciyim, çoğu zaman sigortasız çalışıyorum, zamanında bana 2 bin küsür lira borç çıkardılar, çat çat hepsini ödedim, sonra bir baktım ki ödemeyenlerin ki af olmuş, affa uğramış, ben ödediğimle salak gibi kalmışım.
    gel zaman git zaman bir sürü şey oldu bitti doktora gitme ihtiyacı hissetmedim.

az önce aile hekimimi sorguladım, gidecek oldum, dur lan şu prim borcuma bir bakayım sakatlık olmasın dedim, cüzzi bir miktar borç çıkmış, ödemek istedim, borcunuz yoktur dedi ödeyemedim.

sağlık bakanlığını aradım, sgk yı aramamı söylediler, sgkyı aradım, bu sefer gelir testi yaptırmadan hiç birşekilde bir yere muayene olamayacağımı ve borcumu da ödeyemeyeceğimi söylediler.

doktora gitme amacım sikindirik bir antibiyotik olduğu ve reçetesiz satılamadığı için, böyle cinlerim tepeme çıkmış vaziyette kaldım.

eczacı arkadaşlarım var, dedikleri ; abi uyuşturucu satmışız gibi bi muamele yapıyolar bize, kutu başına 400 liralara varan cezaları var. yani bizim de elimiz mahkum...

arkadaş 3 senede 1 kere doktora gidecek oldum, sen şu durumda beni gelir testine sokacaksın illa ve teknik olarak hasta halimle? yapacağınız işin ta içine ......yım!

elin suriyelilerine her kapı açık. biz vatandaşız, atatürk sevdalısıyız ya, verdiğimiz onca vergi, ödediğimiz onca prim , harç, kaçak elektrik bedeli, onların hiç hükmü yok değil mi?
  • vatandaşı hem zorunlu sigortalı yapıp borçlandıran, hem de borcundan dolayı sağlık hizmeti vermeyen rezalet ötesi bir uygulamadır.
  • özel sağlık sigortası ve özel hekimlerin önünü açan uygulamadır. bilmem kaç bin tl'lik borcunuzu ödemek için yüzlerce tl'lik ön ödeme ve günlerce işkence çekme zulmü yerine gidin bir özel doktora 400 500 neyse verin kurtulun. aylık ödemelerle özel sağlık sigortalarını da araştırın.