şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dogru tespit.
  • ahlaken gelişememiş olduklarından dolayı belki kurnazlığa çalışan akılları vardır. gerçi bu nekadar eğitimle, hangi eğitimle ilgili bilinmez.
  • eğitim yapılacak yaşlarını çıraklıkla geçirmesi ve her türlü insanla muhattap olarak; hem çekirdekten ticareti öğrenmesi hemde insanları iyi tanıması ona avantaj olarak geri döner...
    ha eğitim mi? sorun değil yaw, verir maaşını alır 10 mühendis.. ee noldu şimdi?!
    oldu mu sana patron beğenmediğin tornacı..!
  • eğitimsiz insanlar risk almak konusunda eğitimli insanlardan kat be kat daha özgüvenlidir.

bu özgüven sonucu eğitimsizin şansı yaver de giderse eğitimli olarak çalışanı olabilirsiniz hem de gocuna gocuna.
  • (bkz: dunning-kruger etkisi)
    aptalligin zirvesi ve umutsuzluk vadisi arasinda bir “u” cizerek, kararlilik platosuna ulasir.

cesaret, bilgisizlik ister.
    bilgi ve cesaret her zaman ters orantilidir.
    ogrenme ve tecrube arttikça bi’ hiç hissedersin kendini.
  • doğru tespittir.

en iyi eğitimi alanın bile yaptığı iş belli, aldığı maaş bellidir.

ufak bi katılmadığım yer var. şöyleki; en zenginler hep eğitimli olur. bu da işin başka boyutudur.
  • egitim aldikca finans ve risk faktorleri insani ticaret yapmaktansa maasimi alir keyfime bakar rahatligina goturur. okumamis kisi cesaretlidir ya allah der girer isin icine.
    bugun is hayatina baktiginizda bir cok patronun ilk ve ortaokul mezunu oldugunu gorebilirsiniz. cekirdekten yetismek boyle bisey iste. senin okulda harcadigin yillarda adam meslek ogrenip is yurutuyor.