şükela:  tümü | bugün
  • tam hali;
    "çatal bıçak setli generalleriniz var ya, hepsi şimdi erdoğan'ın arkasında saf tutuyor. oynaya oynaya, eşek gibi saf tutacaklar!" olan akit gazetesi haber müdürü murat alan'a ait bir beyandır..

ve evet, bu ülkede ulusal yayın yapan bir kanalda bu laf edilmiştir.. bir insan, bir oluşum, bir düşünce yapısı kendi ordusuna ancak bu kadar düşman olabilir..

ismail saymaz ne güzel demiş; "altı şehidin geldiği gün siz stüdyoda türk ordusunu aşağılarsanız, yarın cephede savaşacak subay bulamazsınız."
  • çakallarla saf tutarsan götünden ısırırlar böyle. ben bir sıkıntı göremedim. ne ordunun kimin ordusu olduğu, ne de polisin kimin polisi olduğu belli değil artık. ama kimin ne olduğu kabak gibi ortada.

vay efendim türk ordusu generaline nasıl böyle der. nasıl der? generalin, arkasında saf tuttuğu adamdan güç alıp der. o zaman burada yanlışı yapan kim?

t: akp medyasının son incisi beyan.

edit: tsk'nın karşı hamlesi şaşırtmamıştır (bkz: tsk'nın izmir marşını kaldırması)
  • türkiye namlı memleketin, toprak bütünlüğünü korumasının yegane sebeplerinden birinin, foseptik ağızlı bir protoplazma yığını tarafından eşi benzeri olmayan bir biçimde, alenen aşağılanması.

bunu bizden biri söylese, sosyal medyada yayınlasa, ışık hızına yakın bir sürede paketleyip, ters kelepçe götürmüşlerdi şu an.

bakalım yarın öbür gün, gerçekten ihtiyaç duyulduğu anda cepheye gidecek, cansiperane savaşacak subay bulabilecek misiniz?

yok mu helal süt emmiş bir savcı?
  • başı kim?
  • ordumuz bu sözleri yedirir adama. ar damarı çatlamış yazar şeysi.
  • "fetöcülerinizi de ergenokoncularınızı da silivri'ye, sincan'a attık" lafını boş geçmeyin.
    besleyip büyüttükleri, makam mevki sahibi yaptıkları fetöcülerle; namuslu, şerefli, türk askerine hain damgası vurup, haksız yere hapse attıklarını aynı kefeye koyacak kadar şirazesi kaymış bir mahlukatın beyanları.
    kinimizi her geçen gün katlıyorsunuz. gün gelir bunların hesabı tek tek sorulur elbet.
    edit:imla.
  • eyyyy murat alan, sen kimsin ki koskoca reis-i cumhur’a dolaylı yoldan eşek başı deme ahlaksızlığını gösteriyorsun.
    bayram tatili bitince savcılığa hem cumhurbaşkanına hakaretten, hem tsk mensuplarına hakaretten, hem de diğer 5237 sk mdlerine muhalefetten suç duyurusunda bulunalım da bi haddini öğren bakalım.
  • ben türk silahlı kuvvetleri'nin bir generali olacağım ve kalkıp biri bana televizyonda 80 milyonun önünde "eşşek" diyecek. vay ki ne vay. bi general dediğin 55-60 yaşında adam. bi enseye şaplak atmadıkları kalmış. ben utandım, yüzüm kızardı bu lafı duyunca. o oynaya oynaya ikilemesinden kastı da anladım. çok ayıp ya.
  • yarın erdoğan olmadığında(öyle ya tüm insanlar fani) ne yapacak bu adamlar çok merak ediyorum.

erdoğan bir fenomen. örneği belki yüz yılda bir gelebilecek türden bir karakter. erdoğan'ın siyasi hayatını başkası yaşamış olsa, bir düşünün neler olurdu. sadece fetö ve 17-25 aralık olaylarında bile kim bilir neler olurdu.
  • sayın cumhurbaşkanının ardında saf tutar ya da tutmaz bilemem. ibadet allah ile kul arasındadır ancak, peygamber ocağı dediğimiz, metehan, sultan alparslan, fatih sultan mehmet, yavuz sultan selim, mustafa kemal atatürk ve daha ismini sayamadığım türk tarihindeki nice şerefli komutanın ordusundaki generallere 'eşşek' dersen bu devlet seni eşşek yapar, sırtına semeri vurur ve anırta anırta o cezaevi senin bu cezaevi benim gezdirir. haddini bil!

tanım: bir adet hadsiz açıklaması.

edit: imla