şükela:  tümü | bugün
  • general mobile'ın yeni tanıttığı telefon. general mobile 5 plus'tan düşük donanıma sahip. arkası gm 5 plus ile aynı ancak önde ahize kısmı farklı.

ayrıca bataryada çıkıyor.

http://generalmobilediscovery.blogspot.com/…-5.html
  • general mobile 4g'den hiç bir farkı olmayan..
  • (bkz: #64764506)
  • bu hafta içi android 7.1.1 güncellemesi başlayacak telefon.
  • 26 şubat'ta aldım. 10.gününde ekranı bozuldu ki hiç kurcalamama rağmen.servisten geldi ama hala bana güven vermiyor.dur bakalım yakında anlarız mal iyimi...
  • f/p ürünü olmakla birlikte
    artıları
    + kamera ( şaşırtıcı derecede güzel,tabi ki bu seviyedeki telefonlara göre)
    + 2gb ram (takılma sorunu bulunmuyor)
    + radyosunun bulunması

eksiler
    -kulaklık performansı çok kötü (ses az ve kalitesiz)
    -16gb hafıza(artırabilirsiniz tabi ki)
    -saf androidden dolayı içindeki google uygulamalarının yeterince iyi olmaması(albüm,müzikçalar gibi)(bunu da değiştirebilirsiniz başka apk lar ile)
  • açıklamaya göre android oreo yani android 8 güncellemesi almayacak telefondur. yazılım desteği bitmiş. android one diye satılan cihaza bak. rezillik resmen.
  • yazılım desteğinin iki yıl dolmadan kesilmesi ile hayal kırıklığı yaratmış telefondur.

güncelleme: nisan 2018'de gelecek diyolla, e ebesinin amı ali sami!
  • daha çıkalı bir yıl olmadan yeni android versiyonu android 8.0 oreo güncellemesini alamayacak telefondur. yani piyasaya çıktığı versiyon olan android 7.0 nougat ile ömrünü tamamlayacaktır. iki yıl yazılım güncelleme garantisi ile pazarlanıp satılmasına rağmen sözünü tutamamış telefondur. bizim hanedeki üç kişiden ikisinin kullanıyor olması ileriki telefon tercihlerini nasıl etkileyecek merak ediyorum doğrusu.

edit: efendim yeni resmi açıklamaya göre android 8.0 oreo güncellemesini alacakmış. her ne kadar tarihi nisan 2018 olarak belirtilse de buna da şükür diyorum.
  • kullanmaya başlayalı bir sene olan telefon.şimdiye kadar bir kere servise götürdüm o da elimden çok kötü şekilde düşürdüğüm için.ücretsiz olarak aynı gün yapıp yanında pili de yenilediler.şu an sabah uyandığımda saat 10 gibi sarjdan alıyorum akşam işten çıktığımda saat 10 da hala %30 seviyesinde oluyo.
    kamerası kötü.