şükela:  tümü | bugün
 • general mobile'ın paylaştığı gönderileri beğenildikçe özelliklerini parça parça açıkladığı telefon:

  https://www.facebook.com/generalmobile/?fref=ts

  ek: özellikler açıklandı.

  ekran: 5.5 inç. (1080 x 1920) corning gorilla glass 4 ile korunuyor.

  işletim sistemi: android 6.0.1 marshmallow

  işlemci: 1.5 ghz hızında snapdragon 617

  grafik birimi: adreno 405

  ram: 3 gb lpddr3

  kamera: 13 megapiksel arka, 13 megapiksel ön kamera

  batarya: 3.100 mah

  depolama: 32 gb (microsd kart ile 128 gb’a kadar artırılabilir)

  bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac, bluetooth 4.2, nfc, usb tpye-c

  ek2: şu linkteki abinin dediğine göre 199 euro civarına satılması planlanıyormuş.

  ek3: %18 kdv ve %25 ötv'yi hesaba katarsak 950 lira civarı bir fiyat çıkıyor -ki- muhtemelen bu durum bize telefonun 999 lira olacağını gösteriyor.
 • general mobile'ın google ile yaptığı işbirliğini ikinci meyvesi olarak bugün tanıtılacak cihaz. fiyatlandırma başarılı olursa fiyat/performans cihazları arasında ilgi çekecektir.
  http://www.androidcanavari.net/…-bugun-tanitiliyor/
 • tanıtımı canlı olarak izlemek için :
  https://www.youtube.com/watch?v=e9gl6mhjnj8

  şuanda davetliler kuru pasta tıkınmakla meşgul.
 • fiyat tahminim 999 tl

  edit: tuttu
 • firma yetkilisinin söylediğine göre avrupa'da 199 euroya satılacakmış, bugünkü kurla* 644 lira ediyor. türkiye fiyatı için "vergiler ve kur ile birlikte" 1000 liranın altı olacak deniyor, ancak 999 ile 1199 lira arası olabilir de deniyor.

  avrupa'daki fiyat 199 euro ve bu fiyat zaten avrupa kurallarına göre vergilendirilmiş ve ülkesine göre kar payı konulmuş hali. sen türkiye fiyatını, bir türk firması olarak neden avrupa fiyatı üzerinden vergilendirip, kur farkı ekleyip satıyorsun?

  avrupa vatandaşının 644 liraya alacağı aleti, türk neden 999 ile 1199 lira arasında fiyatlara alacak lan?

  "türkiye'de ticaret anlayışı böyle aga, ne yapsak kar" demiyorlar da, vergi, kur farkı diyorlar. sen avrupa fiyatına vergi eklemiyor musun? ayrıca sen türk firmasısın ve ürününü avrupa'ya ihraç ediyorsun, onun üzerine (çin'den avrupa'ya mesafe, çin'den türkiye'ye daha uzak olduğu düşünülürse) ekstra ulaşım vb. giderleri de ekliyorsun. e?

  lira'nın değeri ile euro'nun değerini bir kenara bırak, avrupalı bir taraftan türklerin aldığı asgari ücretin üç, dört katı ücret alıyor, bir taraftan da bu tip ürünlere türklerden daha ucuza ulaşıyor.

  ama avrupa'da ekmek pahalı değil mi amk? siz böyle yiyin milleti.
 • saf android'i deneyimlemiş birisinin, android one veya nexus olmadığı sürece başka telefon alamayacağını düşünüyorum. general mobile 4g ilk çıktığında satın almış biri olarak, bu telefon çıktığında elimizdeki 4g'yi bu cihazla değiştirmeyi düşünüyoruz. 4g'de snapdragon 410 olmasına rağmen hiçbir uygulamada ne bir takılma ne bir yavaşlık görmedik 8-10 aylık dönemde. bu cihazın daha da iyi olacağını düşünüyorum. 999 tl'ye çıktığında direkt satın alacağım bir telefon.
 • ön kamerasıyla al beni diye bağıran telefon. 300 bin gibi bi sayıyı yakalar.
 • general mobile firmasının şubat ayında barcelona'da duyurduğu, google ortaklığıyla ürettiği yepyeni cihaz.

  ürünün getirdiği yeni teknolojilere bakacak olursak; cat. 7 gorilla glass 2.5 d ,quick charge 3.0 ve type c gibi özelliklerin yanında 13mp'lik kameranın da gorilla glass 4'le korunduğunu ve bunun dünyada bir ilk olduğunu biliyoruz. ürünün stabil çalışma sorunun olmayacağını düşünüyorum. fiyat bandı ilk zamanlar 999 tl seviyesinde uzun bir süre kalacaktır.ve hatta ön görüm gerçek olursa türkiye'de bir milyonun üzerinde satış rakamını yakalayacaktır.

  nisan başında gelmesi beklenen bu yeni cihaz, üst seviye deneyimlerinin birçoğunu uygun fiyata kullanıcılarına yaşatacak gibi görünüyor. bir zamanların efsane sloganı "sat discovery al" benzeri bir durumla karşılaşmak işten bile değil.
 • 1.000 liradan çıkarsa ölü doğacak olan telefon. zira şuan piyasada 1.250 liraya lg g4 bulunabiliyor. bir yanda dünya devi lg, diğer yanda tek olayı 2 yıl güncelleme garantisi olan general mobile.