1. general mobile'ın akıllı telefon piyasasında adından söz ettirecek androidli telefonu.

özellikleri galaxy s3'ü andırsa da 599 tl'lik fiyatı ve kart avantajlarıyla oldukça ekonomik görünüyor. benzer fiyatlara turkcell ve avea'nın şekilsiz telefonları yerine düşünülebilir.

başlıca özellikleri ise:

- 1,2 ghz 4 çekirdekli işlemci
    - 1 gb ram
    - 8 mp kamera
    - android 4,2

http://tr.generalmobile.com/…covery/gmdiscovery.htm

konusunun açıldığı sıcak fırsatlar'da 5 günde 8 sayfa tartışılması ise önemli bir başarı.
  2. fiyatına göre rakipsiz gibi duran telefon. tek sıkıntısı markasının general mobile olması. sürekli yazılım desteği sağlanır ve kullanıcıları üzülmezse bu telefon epey tutar. tutulduktan sonra da devamı beklenir. devamı da discovery 2-3 şekinde devam ederse general mobile bu fiyat bandında kendine güzel bir yer edinmiş olur.

açıkçası bu telefonun geleceğini ben de merak ediyorum.

mesut çevik de bir inceleme yayınlamış bu telefon hakkında.

buradan
  3. bulunmaz hint kumaşı sanırım. mavisi çıkmaz ayın perşembesinde getirilecekmiş telpa tarafından.

özelliklerine göre çok iyi. mtk işlemci çok sorun çıkarmaz, sonuçta telefona verilen para belli. ama 4.3'lük bir ekranla gelseydi iyiydi. bu ne böyle, çay tepsisi gibi.
  4. tam karar verdim lumia 520 alcam derken bu telefonu görünce yine kararsızlığa düştüm. yani bu özelliklere bu fiyat biçilince insan kıllanıyor. markası samsung olsaydı millet sıraya girerdi ama general mobile ne kadar güvenilir bilmiyorum. en sonunda yazı tura atcam hangisini alıyım diye.