şükela:  tümü | bugün
 • general mobile'ın 600 küsür tl fiyatla satışa çıkardığı yeni telefonu. android one serisinden olduğu için güncellemeleri hemen alıyor. 5 inç'lik 720p çözünürlüğünde ekran, 4 çekirdekli qualcomm sistem çipi, 2 gb ram, 16 gb dahili depolama alanı, 13 mp ana kamera, 5 mp ön kamera, android 7.0 nougat işletim sistemi ve 2500 mah pili var. giriş seviyesi telefon olmuş. birkaç gündür kullanıyorum şimdilik güzel gidiyor. günlük kullanım için iyi. bu arada bir teknoloji sitesinde yarışma yapılıyor, gm 5 hediye edecekler. beleş mal baldan tatlıdır. yarışma linkini de verelim tam olsun: http://www.teknokulis.com/…nmak-icin-hemen-tiklayin
 • teknoseyir tarafından incelemesi yapılmış, anladığım kadarıyla artık gm 4g üretilmiyor onun yerine bu gelmiş. hakikaten giriş seviyesi.
  siz burada android one ooo süper deyip çoluk çocuğa almayın!
  oyun oynayacak çocuk için bu fiyata daha iyi grafik işlemcisi olan telefonlar alın.
  https://youtu.be/2y-snzyucpu
 • valide hanım'a ucuz bir telefon bakınırken karşıma çıkan, bence 700 tl gibi bir fiyata en alınabilecek telefon.

  valide hanım'a alınmış olsa da 3-4 gün en ince detayına kadar inceledim. ben bu kadar akıcı, kamerası bu kadar güzel, arka kapaktaki dokunun bu kadar güzel olacağını hiç ama hiç beklemiyordum. tabii bu bahsettiklerim hep verilen fiyata göre değerlendirilmiştir.

  öncelikle android one olması çok ilgi çekici. teknolojiden çok anlayan birisi için de harika hiç anlamayan birisi içinde. saf android olmasından dolayı çabucak şişmeyecek ve teknolojiden anlamayan kullanıcıyı kolay kolay rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum.

  ayrıca içinden kulaklık ve 2 adet ekran koruyucu çıkması da cabası. bunları da beklemiyordum.

  genel bazda baktığımda pek eksi yönünü göremedim 3-4 günlük incelememde. fakat artıları oldukça fazlaydı.
 • bir kaç saat önce aldığım ve şu an bu entryi onu kullanarak girdiğim telefon. şimdilik her şey çok güzel. bu fiyata gerçekten çok iyi bir tercih gibi gözüküyor. kullandıkça fikirlerimi ekleyeceğim.

  edit1: telefonu ilk günün akşamında düşürdüm. baya sokakta yuvarlanıp arabanın altına gitti. kasada ve camda hiç bir çizik yok. umduğumdan daha sağlam çıktı diyebilirim.

  hayvani sitelerde chrome biraz kasabiliyor. 1-2 sn bekletmeler yaşatıyor. sorun chromedan mı yoksa donanım yetersizliğinden mi henüz anlamadım. başka browserlar kurup aynı siteleri onlarla da deneyeceğim.

  şu ana kadar telefonda gördüğüm en negatif şey sesinin biraz az çıkması. müzik dinlemek için vs dahili hoparlör yeterli sayılır ama bazen normal telefon konuşmalarında ahizeden karşıdakinin sesi az gelebiliyor. kalabalık/gürültülü ortamlarda konuşmayı zorlaştırıyor bu olay. buna ek olarak kulaklık takınca da en son ses bile az geldi bana. kendi kulaklığında mı sorun var diye başka kulaklıkla da denedim ama sonuç yine aynı.

  ancak şunu belirteyim ki hala çok memnunum telefondan, bu fiyata çok mükemmel performans aramayanlar, marka takıntısı olmayanlar için birebir.

  edit2: hayvani sitelerde browserın kasma olayı devam ediyor. üstelik şimdi firefox, opera gibi farklı browserlar da denedim. onlarda da sonuç hüsran. sanırım olay donanımla ilgili. ama tekrar belirteyim, hayvan gibi memnunum telefondan.

  şarj ömrüyle ilgili de şunu belirteyim. sabah kalktığımda %20 olan şarj seviyesi aradan 9 saat geçmesine rağmen şu anda %14 ve bütün gün gayet aktif kullandım telefonu. senkronizasyonlar açık, bildirimler yağıyor sürekli, mailler geliyor, yaklaşık 15-20 dakika telefon konuşması da yaptım. buradan hesap edin artık.