şükela:  tümü | bugün
  • merakla beklediğim telefon modeli.
    gm 5 plus d kullanıcısı olarak son derece memnun kaldım ve hala kullanmaya devam ediyorum.
    bu model çıktıktan sonra general mobile yine farkını ortaya koyacaktır.

düzeltme: imla
  • almayın aldırtmayın güya android one daha oreo güncellemesi gelmedi. giriş seviyesi işlemci ile de saç baş yoldurur.
  • çıkışından kaç hafta sonra forumlarda şikayetlerini duymaya başlayacağımızı merak ettiğim.
  • general mobile discovery kullanan ve hala general mobile 5 plus d kullanan biri olarak kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ettiğim telefon markası ve modeli. android one projesi'nde var oldukları halde güncelleme getirmezler. şarj girişi kronik olarak sorunludur. şarjı çok çabuk gider. bunun yerine meizu, xiaomi, huawei veya oppo alın.
  • işlemci: snapdragon 435
    hafıza: 3-32/4-64 (ek olarak hafıza kartı desteğide var)
    ekran: 5.7¨
    çözünürlük: 1440*720p
    pil: 3075ma
    ön kamera: 13 mp, flaş, portre modu ve otofokus mevcut.

*kutu içerisinde silikon kılıf çıkacak.

3 gb ram 32 gb depolama olanı 1.000 tl, 4 gb ram ve 64 gb depolamaı olanı ise 1.100 tl. fiyatlandırma aşırı saçma olmuş. 100 lira fark varsa 3 gb ramli model hiç çıkmamalıydı.
  • şaka gibi, yine android one projesine dahil olan ve çok daha iyi donanıma sahip xiaomi mi a1 fiyatına satılmaya çalışılan telefon.
  • 999 tl olacağı açıklanmış android one telefonu. snapdragon 435le gelecekmiş. klasik bir "operatörde 24 ay taksitle satılacak pahalı ama dandik telefon" klasmanında 2018in başrol oyuncusu olacak gibi duruyor.

https://twitter.com/…olcu/status/961881092570714112

tüm özellikleri:
    https://shiftdelete.net/…-gm8-fiyati-ve-ozellikleri
  • aynı fiyata snapdragon 625 işlemcili xiaomi mi a1 varken alınmaz.

https://www.hepsiburada.com/…antili-pm-hb000008kcbb

hemde android one. ama garantisi sağlam diye gelmeyin. adım gibi eminim ki bu modeldede şarj soketi sorunu olacak. klasik general mobile sorunu olur kendisi.
  • bence fena olmayan telefon. 4 gb ramlı hali 950-1000 tl bandında alınabilir görünüyor. hemen hemen aynı özellikli hatta daha kötü telefona yerli vestel'in 1500 çektiğini unutmayalım. en büyük rakibi xiaomi mi a1

xiaomi mi a1 ile kısaca kıyaslayarak olursak:

gm 8'in iyi yanları:

*en büyük artısı peşin fiyatına 6 taksit yapılabilmesi.

-gm 8 daha iyi ön ve arka(tek) kameraya sahip.
    -ekran çerçeve oranı çok daha iyi. daha ufak gövde ama daha büyük ekrana sahip.
    -sd kart desteği.
    -nispeten daha düşük ekran çözünürlüğü ve iyi bataryaya sahip olması şarj konusunda avantaj sağlayabilir.
    -gm 8 daha yeni bir model.
    -gm 8'in az çok güvenilir bir garantisi var. xiaomi bu konuda çok kötü.
    -4g teknolojisi daha iyi. cat 7 var gm 8'de. diğerinde cat 4 var.

xiaomi mi a1 'in iyi yanları:

-işlemci ve grafik işlemcisi çok daha iyi.
    -ekran çözünürlüğü daha iyi.
    -çift arka kamerası var.
    -4k video çekebiliyor. diğerinde net bir bilgi yok henüz.
    -gorilla glass 3 var.

ben hangisini alırım? çok kararsız kaldırdım muhtemelen. ki zaten bu büyüklükte telefon sevmiyorum. ben gm'den 5 inç ama ekran çerçeve oranı yüksek telefon bekliyorum. tabi kazık gibi fiyata çıkarmazlarsa.