şükela:  tümü | bugün soru sor
 • crypto camiasında yeni bir dönemin başlangıcı olabilecek çapta bir proje.

  bir süredir alfa sürümü yayınlanmış fakat gerçek işlemler yapılmıyordu ve hatalar için feedback forumu oluşturmuşlardı. bugün itibariyle deneme testlerini tamamladı ve genesismarkets ismiyle artık faaliyete geçmiş bulunmakta. tüm trader'lar, brokerlar, finansal araçlar ve her türlü varlık platformunu tek bir arayüzde birleştiriyor.

  halihazırda kripto ticareti ile mevcut durum mükemmel olmaktan uzak sayılır. trader'ların şu anda sadece belirli bir altcoini satın almak için birden fazla borsada işlem yapması gerekiyor ve birden fazla borsaya kaydolma zorluğuna ek olarak, traderlar aynı zamanda çoklu işlem platformlarının kullanıcı arayüzlerini de öğrenmek zorundalar. bu algıyla yola çıkıp yaklaşık 3 aydır genesis vision ekibinin üzerine çalıştığı genesismarkets projesi sayesinde artık tek bir platform aracılığıyla tüm kripto cihazlarımıza/exchange'lere erişim sağlayabileceğiz.

  diyelim binance'dan 1 btc almak istiyorsunuz bunun için borsaya kaydolmanıza gerek olmadan genesismarkets üzerinden satın alabilirsiniz. burada marketi broker gibi düşünebiliriz. komisyonunuzu ise broker öder ve gvt coin üzerinden alınır.

  algoritması sayesinde piyasadaki en cazip fiyatları çıkaran ve siparişlerinizi en iyi piyasa fiyatıyla tamamlamak için bir araya getirme avantajına sahip. almayı istediğiniz herhangi bir coini en ucuz neredeyse almaya ve en pahalı neredeyse satmanıza yarayacak özellikleri mevcut. tabii yeni eklenecek borsalar ile mümkün hale gelecek bu durum. halihazırda şu an doğrudan binance ile bağlantılı fakat diğer borsalarla da görüşmelerin devam etmekte olduğunu söylüyorlar. ve gelecekte yeni özellikleri duyurucaklarını söylemekteler.

  borsaları, komisyoncuları, tüccarları ve yatırımcıları merkezi olmayan, açık ve adil bir ağ haline getirerek finansal piyasayı daha da global hale getirecekleri iddiasındalar. zaman gösterecek elbette fakat bilhassa büyük yabancı trader'lar şimdiden önden yerlerini kapmaya çalışıyor gibi görünüyor. ve istediğiniz tüccarların ticaretini takip edebiliyorsunuz.

  forex, hisse senedi ve vadeli işlemler için kullanılan ve işlem yapmaya yarayan metatrader* programı ile entegrasyonu en cazip özelliklerinden biri benim için.

  bu özelliği ile tradingview'i tahtından eder mi zaman gösterecek ama çok daha iddialı olacağa benziyor.

  gelişmeleri güncel olarak takip etmek için;
  r/genesisvision,
  bitcoin forum,
  twitter
  blog
  sayfalarını takip etmenizi öneririm.

  kayıt olmak isteyenler için refli link: https://genesismarkets.io/?ref=773588