şükela:  tümü | bugün
  • çarşıda pazarda çoğunlukla karşımıza çıkabilecek organizmalar bunlar. genetiği değiştirilmiş insanlar sağlıklı mı sorusunu akıllara getiriyor. çevre için tehlike oluşturduğunu düşünüyorum. tedirginlik verici.
  • çok güvenilir kaynaklardan edindiğim bilgilere göre dan brown'ın son dönemde gündeme oturan genetiği değiştirilmiş organizmalar tartışmalarından esinlenerek yazmaya başladığı son romanının konusu. konu özetle şöyle.

    kahramanımız profesör robert langdon son aylarda maceraperest bir bilim adamı olarak oldukça hareketsiz bir yaşam sürmektedir. hazzeti süleyman, da vinci, michelangelo, ninja kaplumbağalar ve edvard munch’un şifrelerini çözdükten sonra hızını alamayıp bedri baykam’ın da şifresini çözen langdon için hayat oldukça monoton geçmektedir. ve langdon şöyle maceralı, kovalamacalı, güzel asistan hatunlu bir bilimsel maceranın içten içe özlemini duymaktadır. böyle günlerden birinde langdon aldığı bir mektupla adeta şok olur ve ilk uçakla myanmar a gitmesi gerekecektir.

    o sırada dünyanın öbür ucunda çılgın ve gizemli bir tarikat mensubu bilim insanları, insanlığın kaderini tamamen değiştirecek olan bir deney üzerinde çalışmaktaydılar. kaçırdıkları profesyonel kobaylara myanmar'daki bago yoma ormanlarının derinliklerinde kurdukları araştırma üssünde değişik şeyler yapıyorlardı. amaçları insanların genetik yapılarıyla oynayarak olağan üstü şeyler başarmak ve über insanlardan oluşan bir ordu ile dünyayı ele geçirmek olan bu insanların çalışmaları arasında 3.5 metrelik dev insanlar, süper beyinli müthiş atletik kendinden roketatarlı bionik insan askerler, usb girişli 10 terabyte boyutlu insanlar, leopar geni enjekte edilmiş şempanzeler gibi müthiş gizli deneyler vardı.

    ancak herşey yolunda giderken gizemli ölümler ortaya çıkmaya başlamıştı bago yoma ormanlarında. bir çeşit ayin ile öldürülmüş gibi görünen tam dört bilim adamı cesedi bulunmuştu. bu olayı çözse çözse robert langdon çözerdi.