şükela:  tümü | bugün
  • avrupa yakası'nın bir bölümünde burhan altıntop genlerinde isveç'li izleri bulunduğunu öğreniyor ve ondan sonra burhan'lık yapmaya başlıyor. e tamam da bu topraklarda burhan'lık yapacak çok kişi yok. şimdi ben türk değilmişim madem hadi gelsin fin votkaları gitsin cappucino'lar mı dememiz gerekiyor bunun üstüne?
    bir de bu genlere verilen harfler o genlerin sadece o ırka has olduğunu göstermezler.
    bu konuda çok daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenlerin mercek altına almaları gereken bölge;

(bkz: mitokondriyal dna)

tanım - sakız şeklinde bir iddia
  • değişik bünyelerde değişik hezeyanlara sebep olan tespittir. yalandır, doğrudur; kesinliği vardır, yoktur bilemeyiz.

lakin;

ırkçı, kafatasçı orospu çocuklarını şoka uğrattığı ne kadar gerçekse; ne mutlu türküm diyene lafzının mantığını çözmüş atatürk milliyetçilerini, kemalistleri ve ulusalcıları ise sadece gülümsettiği o kadar gerçektir.

yıllarca kendilerine ırkçı diye saldıran gerizekalıların aslında nasıl kafatasçı olduğu ortaya çıktığı için.

türk'ün, türk milletinin bu kadar zengin bir gen havuzuna sahip olması; ancak zenginliktir. biz insanın ırkına, kafatasına değil; kanına, şerefine ve türklüğüne bakarız. türklük, ırki bir kavram değil; ancak ki ahlak ve kültür bütünlüğüdür.

örnek vermek gerekirse, herkesten daha çok türk olan insanlar vardır; ırken türk olmasalarda.

(bkz: agop dilaçar)*
    (bkz: mehmet akif ersoy)*

vs.
  • yılların ben küçükken sarışınmışım sonradan esmer olmuşum geyiğini haklı çıkartabilecek haber.
  • -genetik diyor ki türkiye türk değildir!!

+genetiğine sokiim sana bişey olmasın
  • günaydın demek istiyorum çin kaynaklarında türk tanımı; çekik gözlü, uzun saçlı, iyi at binen, iyi kılıç kullanan kişiler olarak geçer.
  • yanlış tespittir. evet orta asya geni azdır bu doğru ama zaten türk de bu demek işte. türklüğü orta asya'ya bağlama fikri zaten sonradan dünyadaki ulusçuluk hareketlerine karşı tutunacak bir temel oluşturma amacıyla çıkmış zorlama bir düşünce. şu anda da orta asyadaki hangi ulus kendine türk diyor ki zaten? türk dediğin tam da budur bence, geniş bir coğrafyada yaşayan birden fazla etnik kültürün karışımı.
  • orta asya kökenlilerin azınlık olması gerçekçi gibi görünsede ciddi bir mantık hatası var.
    şimdi diyor ki yüzde 90 türklerden önce anadolu'da yaşayan kesim.
    ee 1900'lü yılların başında özellikle kafkaslar ve balkanlardan ciddi göç oldu. misal şu an karadenizliler en kalabalık gruplardan biri, onlarda sonradan geldi buraya. ya da balkan göçmenlerinin, çerkezlerin, dedesi nasıl hitit çıktı onu anlamadım. yani biraz daha kasarsa ebemiz truvalı helen dedemiz hammurabi falan çıkacak.