• --- spoiler ---

dünkü bölümünde koyu bilal, kahvede müfit'e şema yaptırdı behzat ç. gibi:

- lala yaz yukarı şukufe. ok çıkar yanına. aytaç yaz. okun üzerine kumar yaz. aşağı ok çek bilal yaz. şimdi biz bu aytaç'ı kumara alıştırırsak şukufe mahallede kalır. kalk la kalk! aytaç'a gidiyoruz! *

edit: izledim şimdi tekrardan; ''aşk üçgeni çiz ama ikizkenar olsun. şukufe'yi mahallede tutarsak zeynep bana kalır!'' diyormuş bilal çözümlemenin sonunda.

---

sevo: ekber amca rica etsem yeni deponda ulvito'ma da bir iş verebilir misin?
    ekber: kızım ben buna değil depo kibrit kutusu emanet etmem!

---

bir de son dönem dizideki yükselen yıldız kesinlikle kütük'tür arkadaş!

geçen hafta okulda yılbaşı çekilişi yaparken mürsel hediye verecekleri anons etmektedir. kütük:

- olm zek ben hiç eğlenmiyorum! bu ne biçim yılbaşı programı lan şahane pazar gibi!

--- spoiler ---
  • güncel konulara olan yaklaşımı ile beni benden alan dizi.

--- spoiler ---

mürsel arabayı vurmuştur ve iki bin lira masraf çıkmıştır.

nazan: tamirci bey iki bin çok, birşeyler yapamaz mısınız biz memur bir aileyiz.

tamirci: yaparım. eylem yaparsanız su sıkarım.

--- spoiler ---
  • internette yayınlanan son fragmana, 72. bölüm, göre rojda demirer*'in ayrılmadığı yapımdır. fakat yayınlanan dün yayınlanan bölümdeki son olan olaylardan sonra nasıl bağlayacakları merak konusu kesinlikle.
  • --- spoiler ---

cevahir ile bilal boyacıköyspor'un forma reklamını kapmak için bilet satarlar ve satılan biletlerin parasını devir abi'ye getirirler. fakat biletler eşit sayıdadır. ulvi lafa girer:

devo, yarışsınlar bu ikisi. ikisi de çocuk yapsın, kiminki insan olursa o kazansın*

--- spoiler ---
  • zeynep aynı çatı altında yaşamayız vs diye ajitasyon yaparken sadece evden ayrılmış.bilal'in evlerinden birine yerleşmiş cevo korkutuyo bölüm sonunda tekrar eve dönecek demektir.bu kadar duygusala bağlamışken bi anda o konuların unutulup sadece komediye dökülmesi yuh dedirtti bana.inşallah bu yanlış anlaşılmışlığı uzatıp iyice pembe dizi'ye çevirmezler...
  • komediye yeni bir soluk getirmiş dizidir. her bölümünü en az iki kere, çok sevdiğim bölümlerini ise (zombi bölümü, define bölümü, fosforlu cevriye bölümü) dört kere falan izlemişliğim vardır. çok yoğun espiri dilinden dolayı yeni çıkan dizilere ve komedyenlere kaynak olmuştur, sık sık geniş aile de kullanılan espirileri fark eder oldum ezberimden dolayı. bu başka dizileri ve komedyenleri eleştirdiğimden değil, çünkü bende günlük hayatımda, öğrencilerime aileme nasıl yapıyorsam bu espirileri onlarda etkilenip günlük yaşamlarında kullanıyorlar.
  • son bölümde senaristler öyle bir kitlemişlerdir ki diziyi, tahminimce 1-2 bölüm içerisinde zeynep'in abisini hapisten çıkartacaklardır.
  • --- spoiler ---

mürselden geliyor: "daaaa nazan, bir torpil bulup da somer tuna'yı ergenliğe mi soksak, hop yemyeşil mürsel"

mürsel, domuşuktan, annesinin arabasının anahtarını ister, domuşuk olumsuz yanıt olarak "üzgünüm panpa" döner

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

devir abi'den ulvi ç.'ye;

- verim alamazsan malaktan, suyu içersin yalaktan.

--- spoiler ---
  • bu bölüm itibariyle dizideki hatun kısmısı tribale bağlamıştır.

--- spoiler ---

zeynep evden ayrılmış, tipik türk kızı modeliyle bozuk atıyor. sevim, entel soslu türk hanımı moduna girip, "suda doğum yapıcam." diye tutturdu. tabii en fenası, pırıl'ın bu kadar kolay boyut atlayarak, zekai'nin üstüne kumayı birinci dakikada getirmesi olmuştur.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap