şükela:  tümü | bugün
  • geniş aile yapıştır filminden sonra çekilen ikinci geniş aile filmi.

fragman

edit: filmi izledim. çok keyif aldım. cüneyt inay, esprilerin hakkını vermiş. cinemaximum'un 20 dakikalık reklam yayınına tahammül etmek için iyi bir neden. filmin daha ilk sahnelerinde kütük'ün namaza durduğu anda bir mafyanın ensesinden tutup "gel gel kıble bu tarafta" deyip götürmesi filmin gülme garantili en favori kısımlarından. düşünmeden gidin, eğlenin, çıkın.
  • kadroda bu sefer kütük ve zekai'de var ama ulvi'yi göremedim.

https://twitter.com/…inay/status/731165930848436225

edit: ulvi de varmış.
  • çekimlerine kktc'de başlanan film.

kadro, dizidekine yakın. izlemek ilkinden daha zevkli olacak.
  • 2. geniş aile filmi.

umarım dizideki tadı buluruz. ilkinde diziden uzak bir sinema filmi olmuştu. ha kötüydü diyemem. ancak izleyici geniş aile dizisini özledi.
  • güzel olmasını umarak koşturarak sinemaya gideceğim filmdir. ilk film çok yeterli değildi, belki bu da olmaz ama bildiğim bir şey varsa bu adamlar her sene film çıkartsa ben her sene giderim.
    geçmişte çok eğlendiğiniz, güzel şeyler paylaşıp uzak düştüğünüz bir arkadaşı ziyarete gitmek gibi benim için. belki hayal kırıklığı olabilir o buluşma ama o arkadaşı görmeye değer.
  • onlarda biliyor ki geniş aile serileri sadece ulvi ve cevahir diyalogları için izleniyor. senaryo vs hikaye
  • vizyon tarihi 4 kasım 2016 olarak açıklanmış
  • ilkinden daha iyi olacağı izlenimi var. ilki çok komikti ama iyi değildi.

https://twitter.com/…rgzt/status/768042957345787904
  • (bkz: cüneyt inay)kalemine güvendiğim,güldüğüm bir yazardır.arada açıp köşe yazılarını hikayelerini de okurum.ilk filmde biraz tutar mı? izlenir mi? beklentisi ile yapıldığından,istediğim verimi tam anlamıyla alamadım.ama ikincisinde gerek kadroya olmazsa olmazları(kütük,zekai)dahil etmeleri,gerekse ciddi anlamda uzun süredir hazırlanma olduğu için geniş aile tadında gayet eğlenceli bir film izleyeceğimize inanıyorum.
  • filmi yerine dizisini baştan çekseler çok daha iyi olur. şu zor günlerde halkın geniş aile, kardeş payı gibi desteklere ihtiyacı var.

(bkz: yetersiz ulvi)
    (bkz: sokak kuvvetleri komutanı tümgeneral cevahir)