• yavşaklardan binin yağcılarda inin, yol boyunca geniş olun. arkadaş çevresi de bu genişlik nispetince akıl almaz bir hızla genişleyecektir.
  • . minibüslerde, dolmuşlarda parasını şoföre ulaştırmaya çalışanlara yardım edin... bu durumdan dolayı mağdur olduğunuz, stress dolduğunuz günleri anımsayın, çok süper girişken olun, herkesin sempatisini kazanın...

şoför "25 bin lira war mıydı" demişse birisine, çıkarın siz verin, "al usta burdan buyur" diyin hemen, o birisi "aman efendim olur mu öyle şey" derse, "rica ederim efendim insanlık öldü mü, 25 bin lira dediğin sakız bile almıyor şindi" diyin... 25 bin lira sizi batırmaz ama bir dost kazandırabilir ha ?

inerken minibüs/dolmuş ahalisine ve şoföre "iyi günler" dilemeyi unutmayın, arkanızdan "böyle insanlar da war işte" diye hayıflanacak, size tekrar rastlamak için yanıp tutuşacaklardır, bi dolu potansiyel dostunuz war artık...
  • . sizin yaşınıza göre çok küçük bir dost edinin, evet bir çocukla dost olun... onunla hengameler yaratın, onun zihninin cevval çeşitliliğinde hiç bilmediğiniz heyecanlara gark olun, o çocuğun arkadaşlarını tanıyın, bir çocukla dost olarak, çocuğu olan insanlara dost olmayı öğrenin, atlı karınca tamamen durmadan inmeyin.
  • . "karizma yapayım" tipindeki insan gittiği, bir köşeye sinip "umarım cool'umdur yarabbi" diye kendi içini kemirenlerin bulunduğu mekânlarda kopun biraz, daha sıcak insanların olduğu yerlere gidin, imecelere katılın, çemkiren köyü boz eşeklerin kuyruklarındaki kılların hep aynı sayıda olduğu konusunda hem fikir olanlar derneği"ne üye olun mesela, halk eğitim merkezine kayıt olun; sevecen dostlar edinin.
  • asla tavsiye etmemekle birlikte çocukluktan başlayan upuzun bir periyotlar içeriyor.

- korodan arkadaşlar
    - tiyatrodan arkadaşlar
    - danstan arkadaşlar
    - folklorden arkadaşlar
    - voleyboldan arkadaşlar
    - tenisten arkadaşlar

sonra;

- liseden arkadaşlar
    - dershaneden arkadaşlar
    - üniversiteden arkadaşlar
    - arkadaşların üstünden tanışılan arkadaşlar
    - yazlıktan arkadaşlar
    - tatillerden arkadaşlar
    - alakasız ortamlardan arkadaşlar.

yapmayın arkadaşlar bulaşmayın tünelin ucu bombok bir yere, ad soyad kombinasyonlarıyla boş yere doldurulmuş beyinlere çıkıyor... ben pişmanım siz de olursunuz. 1000 kişi mutluluk getirmez kuru kalabalık getirir (bkz: kamu spotu)
  • (bkz: yavşak olmak)
  • hayatınızı riske edin, ölümden, sakat kalmaktan, kredi kartlarınızı düşürüp madara olmaktan korkmayın, tam gaz mountain bike, ölesiye trekking, allah yarattı demeden bungee-jumping yapın, çılgın insandan dostu olsun ister tüm insanoğlu, ona hayranlık besleyigelir.
  • bir heykeltraşı durdurun, "nasıl oluyor da oluyor bu işler allasen kuzum" diyin, muhabbeti açın, tanışın, arada göz oyunları yapın;

arabasıyla gezinen birinin önüne atlayın, "abi, kaç basıyor bu" diyin, "çok meraklıyım da hiç bilgilendiren olmadı" gibisinden ilginizi belli edin;

kaykayıyla gezen bir gencin kolundan tutup "yaw sen hiç düşmüyon mu bundan yaw" diye referans verin, ardından "ben de seviyorum da bu ortamları, şimdi rollerbleyd dediler, bi de amerikan futbolu warmış" gidip ilgilendiğinizi belli edin;

bunlar birbirinden farklı çok güzel ortamlar, çok farklı çevreler, çok çok başka dostluklar getirecektir mutlaka...
  • hiç gerek yok bence. ne demişler nerde çokluk orda bokluk...
    az iyidir, her daim.
  • arabanıza otostopçu alın, daha fazla alın, bir de bakarsınız o gün arabası bozulmuş bir dekana, bakan yakınına denk düşersiniz, hayır bunları hedefleyin demiyorum tabii ki bunlar ihtimaller, unutmayın arkadaş çevresi edinmek istiyoruz, bir simitçi tanımıştım mit ajanıydı, bir tartıcıya merhaba dedim, bana vize almanın kolay yollarını öğretti... çekinmeyin, edinin.
hesabın var mı? giriş yap