şükela:  tümü | bugün
 • maillerimi temizlerken ta 2007 yılında dayımın bana gönderdiği bir powerpoint sunumuna rastladım. baslığı "psikolojik savaş". ilk slayttan verilen mesaj:

  bölünmemenin, yıkılmamanın tek yolu şudur: büyük hun imparatoru atilla diyor ki; "eğer sınırlarınızda sorun varsa, bunu gidermenin tek yolu, sınırlarınızı genişletmektir."

  diğer satırbaşları:
  -yüce türk halkı şunu bilmelidir ki, bedeli ne olursa olsun türkiye cumhuriyeti'ni kimse bölemeyecek, yıkamayacaktır.
  -türk halkının beyninde bölünme korkusu yaratılarak, "ya iç savaşa gidecek ya da barzani denen teröristi tanıyacak ve iç savaştan kurtulacaksınız" mesajı verilmektedir.
  -barzani'nin tanınması durumunda, 7-8 yıl sonra iyice güçlenen ve palazlanan terörist barzani'nin, denize açılmak için türkiye'nin önüne dikileceği gerçeği türk milletinden saklanmaya çalışılmaktadır.
  -dikkat edilirse, türkiye yıllardır sürekli olarak defans yapmaktadır.
  -önüne gelen türkiye’den toprak istemektedir. "şurası benim, burası benim" denilerek.
  -basiretsiz ve sadece kendi siyasi çıkarlarını düşünen türk yöneticiler ise "bizim kimsenin bir karış toprağında gözümüz yok" sözü gibi korkak, sorunu gizleyen cümleler ile durumu geçiştirmektedirler.
  -burada sorulması gereken soru şudur: kardeşim, senin, kimsenin toprağında gözün olmaya bilir, ama onların var! senin de onların toprağında gözün olsun ki, toprağını kaybetmek istemeyen devletlere karşı bir caydırıcılığın olsun. hep korkan taraf biz mi olacağız?
  -onlar haritalar yayınlıyorlarsa, sen de yayınlayacaksın genişletilmiş türkiye haritalarını. resmi olarak yapamıyorsan, el altından yapacaksın. yaptırtacaksın.
  -yani, demek isteyeceksin ki, "sen benim toprağıma göz dikersen, ben de senin
  toprağına göz dikerim. bu işin sonu fena olur."
  -büyük önder mustafa kemal atatürk'ün "yurtta sulh, dünyada sulh" sözü bizim basiretsiz ve korkak yöneticilerimiz tarafından yanlış anlaşılmış, yanlış uygulanmıştır. çapsız politikacılar bu sözü eritmişlerdir.
  -atatürk asla "korkak olun" dememiştir. elbette ki "en kötü barış, en iyi savaştan iyidir" ancak, sürekli acı çeken taraf sen olmamalısın.
  -eğer başkalarının senin toprağında gözü varsa, senin de onların toprağında gözün olmalıdır. en azından, gözün yoksa da olduğunu hissettirmelisin. gözün varmış gibi davranmalısın.
  -hiçbir şey yapamıyorsan dik durmayı becereksin.
  -ve, unutulmamalıdır ki, atatürk de diyor ki; "bayrağımızın 1 ay bile dalgalandığı her yerde, (zamanı geldiğinde) iddiamız vardır."
  -atatürk'ün lozan antlaşmasından dokuz yıl sonra (1933) general mac arthur'a söylediği "allah nasip eder, ömrüm vefa ederse musul, kerkük ve adaları geri alacağım. selanik de dahil batı trakya'yı türkiye hudutları içerisine katacağım" sözlerini hatırlatıyor, biz atatürk çocukları, sevgili müttefiklerimize türklerle uğraşmamasını tavsiye ediyoruz.

  ve işte bahsedilen genişletilmiş türkiye haritası örnekleri.

  harita 1
  harita 2
  harita 3

  google resimler