• bundan korunmak için en etkili yöntem tek eşliliktir. ona buna pipini kukunu saplamamaktır.
  • 2007'den beri sevişmediğim için rahat bir nefes almama neden olan hastalık. eh zaten sevişmeye sevişmeye isteğim iyice azalmıştı, şu raddeden sonra en temizi hiç sevişmeyeyim bari de pislik pislik hastalıklarla ustalıklarla uğraşmayayım bi' de.

edit: kusura bakmayın 2008 mart olacaktı mübağala yapıp fazladan yazmışım.
  • hep 50 liralık seviştiğim için beni etkilemeyen hastalık.
  • güzel kızlardan uzak durmanızı gerektiren hastalık. siz kendinizi koruyun. riski alır hepsini sikerim ben.
  • bundan korunmak için en etkili yöntem sıfır kilometre şişme kadındır.
    tanım: bir adet genital hastalık.
  • tuvaletten kapılması için hastalıklı kişi daha kalkmadan o klozete oturmak gereklidir.

kapılmaz demiyorum emme bayağı bir pratik gerektirir. virüs dış ortama pek ayak uyduramadan öldüğü için dış ortamda pek duramaz. o yüzden doktora gidip "galiba ben ofisin tuvaletinden kaptım" dediğinizde pek sevimli oluyorsunuz.

gerçekten tuvaletten kaptıysanız helal olsun o da ayrı konu.

bu arada cinsel yol harici bulaşabilir elbet. eğer her iki deri parçası birbirine uzun süre maruz kalırsa bulaşabilir. ama iki insanın malum bölgeleri cinsellik harici neden birbirine maruz kalsın anlamakta zorlanıyorum.

küçük ihtimalle de evet vucut sıvılarından da açık yaralara bulaşabilir. ama kim gel kardeşim benim şu yarama sümkür yada yala der ki. ya da kim başkasının gözyaşını kendisine sürer ki. bu arada virüsün dış ortamda kalamayacak olmasını da unutmayın.

hastalığın geçmesi için bire bir temas ve uzun süre temas gerekiyor ama sevişmiyorsunuz.

kimsenin günahını almak istemem ama bire bir temas ve uzun süre temas için başka ne yapılıyor olabilir ben anlamadım.
  • bazi insanlarin hayatlarinda basina hic gelmeyen ama bazi insanlari da ayda 2-3 kere ziyaret eden bir hastaliktir. tam olarak cinsel yolla bulasan enfeksiyon demek nekadar dogrudur bilinmez ama temas ana bulas seklidir. semptomlari ortaya cikmadigi icin hic de onemsemedigimiz bir hastaliktir cogu zaman ama tedavisi vardir!, tam kur olmasa da virusun yavaslamasina neden olur ve hastaligin belirtileri gittikce azalir. ayrica virus bulasti ancak belirtiler ortaya cikmadi diyelim yine de bulastirma ihtimali vardir. cinsel iliski sirasinda korunmak da yetmez cogu zaman cunku lezyonlar herzaman prezervatifin kapladigi alanda degil de disinda olabilir.
    en tehlikeli davranislar:
    - sevistikten sonra yapilmamasi gereken hareketler: ozellikle sevistikten sonra sarilip yatmak,
    - masturbasyon sonrasi elleri oraya buraya surmek,
    - ya da (bkz: vice versa)
    (bkz: kufurlu doktor recetesi)
  • kukunuzda pipinizde uçuk çıkması durumu.
    erkekler genelde taşıyıcı ve aktarıcıdır
    uçuklar açık aksam olduğu için kadınlarda daha çok görülür,
    vücut direnci düştüğünde çıkar ve aynı dudaktaki uçuk gibidir, yanar, çiş yaparken acıyabilir.

ve yine aynı şekilde dudaktaki gibi
    zovirax sürünce bi kaç günde geçer ama bi ara tekrar çıkabilir.
    amerika'da her 5 kişiden birinde vardır.
    sahip olanların hayattan seksten soğuyup intihar eşiğine gelmesine gerek yok
    bazı suserler gibi. türkiye'de her 10 kişide bir.

bulaştıktan sonra 6 ay içinde belirti gösterir genelde,
    yüzyıllar öncesine gitmeye gerek yok bulaştıranı bulmak için.

tedavisi yok evet tıpkı dudak uçukları gibi ama ilk ataktan sonra
    vücut direnç kazanır, daha az çıkar bazen yılda bi kere olur ya da olmaz.
  • genelde herpes simplex virusu ikinci turu sebebiyle olan hastalik. genelde dedim cunku nadir de olsa birinci turu de buna neden olabiliyor. zaten baslikta soylenmis, adinin sebebi ciktigi yerdir. hsv 2 genelde apis aranizda cikmayi tercih eder, hsv 1 agiz cevresinde. nadir durumlarda apis aranizdaki ucuklar hsv 1 tarafindan da olusturulabilir.

deri hastaligidir. deri temasi olunca bulasir. prezervatif %100 koruma saglamaz. tasiyici her zaman bulastirmaz. genelde virus saldirisinin hemen oncesinde ya da sirasinda. yani birlikte olunulan kiside hic belirti yoksa bile bulastirma olasiligi vardir.

hsv 2 ucuklari daha agrili oluyormus. benim basima gelmedigi icin bilemiyorum. hastaliktan muzdarip olanlar daha ayrintili bilgi verebilirler.

virus vucuda yerlestikten sonra gitmez. yapilacak sey virusle yasamayi ogrenmektir. kilit; bagisiklik sisteminizi guclu tutmaktir. virus bagisiklik sistemi nispeten daha zayif kisilerde ucuk yapar. yani virusu tasiyip uzun sure belirtisini gormeyebilirsiniz. stres, organ nakli gibi bagisiklik sisteminin zayifladigi yerde sistem artik cogalan virusleri bastiramadigi icin altan altan patlar.

zovirax bildigim kadariyla disaridan mudahele icin kullanilan bir tedavi. bagisikli sistemini mineral ve vitaminlerle guclendirmek icin kırmızı deniz yosunu hapi (ing. red marine algae) tavsiye ediliyor cesitli internet ortamlarinda. kullanmadim. etkisi nedir bilemiyorum. oncelikle doktorunuza sorun, sonra biraz arastirin. amazon'da satiliyor. tekrar edeyim. doktor degilim, uzman degilim. internet erisimi olan hepiniz gibi okuduklarimi aktardim. bana uyup tedavi uygulamayin. once gidin doktorunuza sorun.
  • görülme sıklığı ülkeden ülkeye değişmektedir. özellikle kuzey avrupa ülkeleri ve kuzey amerika'da sıktır. riskli cinsel ilişkileri olan gruplarda oran %70'lere çıkar.
    bu enfeksiyonun türkiye'deki sıklık oranları ise hsv1 %87, hsv2 %5 civarında.
hesabın var mı? giriş yap