şükela:  tümü | bugün
 • penis * ve vajina *cevresinde ortaya cikan birkac milimetre capinda kirmizimsi veya kahverengimsi kabarikliklardir.. panik yapmamak gerek tedavisi kolaydir. yakma (asitle) *, dondurma veya lazer ile ortadan kaldirilabiliniyor.
 • cinsel yolla bulaşan hastalıklardan en bulaşıcı olanıdır. yaklaşık 80 türü vardır.
 • hazır konu pipi kukuyken ayrıca(bkz: genital herpes)
 • tedavisi çok basit bir hastalıktır. izninizle bu hastalığı herkesin anlayabileceği bir şekilde inceleyelim:

  - hastalığın nedeni nedir?
  - en yaygın nedeni kurbağayla cinsel ilişkiye girmektir. kurbağayla cinsel ilişkiye girerken mutlaka prezervatif takılmalı takmayanlar uyarılmalıdır.

  - hastalığa yakalandığımı nasıl anlayabilirim ?
  - penisinizin görünüşünün kültür mantarından karnabahara dönüşmesi bu hastalık için kesin teşhistir.

  - tedavisi nasıl yapılır ?
  - zaman kaybetmeden penisinizle birlikte bir uzmana (bkz: ulema) (bkz: üfürükçü) (bkz: hoca) (bkz: şeyh) başvurulmalıdır. ilgili uzmanın nefesinin kuvvetli olması (bkz: torr) yeterlidir.

  uzman işe besmele ile başlar ve bu hastalığın kendisine de bulaşmaması için bildiği tüm duaları okur (bkz: allah'ın hikmetinden sual olunmaz). operasyon allahım sen soktun sen çıkart denilerek sonlandırılır.

  - kadın hastalar da bu yöntemi uygulayabilirler mi ?
  - kadınların bu yöntemle tedavi edilmesi tavsiye edilmez. kadınları aynı yöntemle tedavi etmeye çalışan uzmanlarda eşcinsellik, cinsel isteksizlik, karabasan gibi yan etkiler gözlemlenmiştir.

  - bu saçma yöntem nasıl oluyor da hastaları iyileştiriyor ?
  - mekanizması uzmanımız tarafından açıklanmış zaten. (bkz: #16399821)

  (bkz: siğil tedavisinde plasebo etkisi)
 • genital siğil, tıpkı uçuk gibi, bir kere geçirdiyseniz bu virüsün ev sahibesi oluyorsunuz.almanyadan oğlunuz da gelse istediğiniz zaman çıkmayacak şekilde yerleşiyo evinize,kukunuza,pipinize..ne yapmanız gerekli.öncelikle oluşumları görür görmez hemen doktora gidiyorsunuz.sakın ertelemeyin!! sadece 1 haftada sayısını ikiye katlayabiliyor!! akabinde koterizasyon yöntemiyle, çoğalmadan, henüz sayısı azken yaktırıveriyorsunuz.bu 10 dakkalık koterizasyon işleminden sonra da kukunuzu/pipinizi çok yormamanız ve iyileşmenin oldugunu netleştirmek için bi 6 ay sexten uzak durun.sürtünmeyle bile tekrar yüzeyin kanamasına ve varsa virüsün yayılmasına neden olabiliyor.6 ay sonra görünmüyorlarsa bile gene de düzgün bir hekime gidip bi kontrol randevusu alın.aklınızda ne varsa o muayene sırasında sorun ve normal hayatınıza geri dönün.ama artık cinsel hayatınıza tamamen kendinizi ve karsınızdakini koruyacak önlemler alarak devam etmelisiniz.kondom..ayrıca kendi kendinize ara ara muayeneniz önemli.neyse, koterizasyondan sonra şunları yaparsanız yeniden çıkma ihtimalini minimale indirip,hatta tekrarlamamasını sağlayabilirsiniz. yapılacak şeylerin tamamı bağışıklık güçlendirici şeyler.

  *egzersiz (en etkili silah)
  *moral-motivasyon yüksekliği.stresten kaçç kaçç.ya da yen..
  *bol bol yeşillik,meyve,yogurt
  *asla sigara içme,arada alkol alabilirsin.
  *uyku düzeni,düzenli beslenme
  *korunmalı cinsel ilişki
  *tüylerinizi alırken kullandığınız esyaları birkez kullanın(jilet,spatula), (ayrıca silkepiller de uygun değil.en azından geçtiği netleşene kadar). ayrıca başkasının kullanmasına müsaade etmeyin.kuaförlere filan da giderseniz orda kullanılan ne varsa siz kendinizinkini götürün.öyle yaptırın.
  *mutlaka genital temizlik (bayanlar için o bölgenin kuruluğu ve temizliği daha zor,bunu günde bikaç defa değiştireceğiniz günlük pedlerinizle halledebilirsiniz)
  *iç çamasırlarınızi hergün değiştirin
  *yeşil çay (çok önemli, bardagınıza koydugunuz sıcak suyun içine bikaç yaprak atın.5 dk bekleyin.için)
  *ve ''kendi hayatım başkalarınınkinden daha önemli'' düsturunu ediniyorsunuz.kimse için üzülmüyor,kimsenin sizi üzmesine müsaade etmiyor,mümkünse sizi kötü hissettiren sebebi yada kişiyi bir masa bi sandalye gibi görüp onu hayatınızda nötrleşiriyorsunuz yada imkanınız varsa hayatınızdan çıkarıyorsunuz bu kadar.çünkü stres, bagısıklığı kötü etkiliyor.