şükela:  tümü | bugün
  • seri a ve b 'de toplam 55 milyon dolar yatırım alan temelde şarkı sözü sitesi
  • bugün keşfettiğim, şarkı sözlerinin manalarını satır satır açıklayan üyelere sahip web sitesi. şarkı sözlerinde ortaya çıkan farklı anlamları, kimi zaman alıntılarla kimi zaman ise kendi ağızlarından açıklıyorlar. örneğin, eagles grubunun meşhur şarkısı hotel california'nın sözlerinde yer alan bazı göndermeleri anlamamda bana çok yardımcı oldu bu site.
  • farklı ve güncel bakış açısına ihtiyaç duyduğunuzda, şiirleri incelemesiyle size değişik fikirler sunan ve çalışmayı zevkli hale getiren site.
  • bundan 10 küsur sene önce lisedeyken şarkı sözlerine, şarkıların hikayelerine ya da insanlar için ne anlama geldiklerine bakabilmek için ekşi sözlüğe gelirdim. ekşi sözlük o zamanlar abi-abla gibiydi benim için. empati yapmak hoşuma giderdi. şarkılar daha bir anlamlı gelirdi. sözlük abi-abla olmaktan çıkalı beri özlemini duyduğum o hissi bana geri veren sitedir genius.com
    güzelce kullanıldığında yeni şarkılar, filmler ya da kitaplar keşfedebileceğiniz bir arkadaşa bile dönüşebiliyor. kullanın-kullandırın bence.
  • bazı şarkı sözlerinin bizzat şarkıyı yazan-söyleyen kişiler tarafından açıklandığı güzel site. öyle ün yapmamış adamlar da değil üstelik. eminem, seal, kendrick lamar vs.
  • çaycısı olarak çalışmak istediğim, müthiş bir community'e sahip müthiş ürün. her dinlediğim şarkının sözlerini anlamış olsam da açıp bir de buradan okuyorum, sevdiğim şarkıları başkalarının nasıl yorumladığını görmek mutlu ediyor. yorumlarda şarkıyla ilgili geyikler dönüyor falan, maden gibi bir yer yani. facebook sayfası da esprili güzel insanlar tarafından yönetiliyor.
  • hem şarkı sözlerini gördüğünüz hem de sözlerde verilmek istenen mesajların da açıklandığı internet sitesi. bazı diğer sitelere kıyasla burdaki sözlerde yanlışlık yok genel olarak. ayrıca telefon için de uygulaması var.