şükela:  tümü | bugün
 • national’ın çıtayı arşa çıkardığı işlerden biri daha.
 • yine çok etkileyici bi sezondu. picasso'nun gençlik dönemini canlandıran alex rich muhteşem bi performans sergilemiş, umarım kendisini daha çok izleme imkanı buluruz.
 • 10 bölümlük harika bir yapım. picasso da az çapkın değilmiş.
  serinin ilk sezonunda einstein beni baya şaşırtmıştı. picasso daha da beter çıktı. insanın bilim, sanat vs bir aşkı varsa o yeter zannederdim, yetmezmiş.
  "kadınları tarihte nasıl delirttik?"
  dahi belgeselini izleyiniz efenim...
 • bu kadar az entry girilmiş olmasına şaşırarak yazıyorum ki en az ilk sezon kadar harika bir sezon olmuş.
  gerek alex rich gerekse de antonio banderas pablo picasso performanslarıyla bizleri büyülemiş ve bir o kadar da picasso'dan tiksindirmiştir kendilerini tebrik ederim.
  ayrıca françoise gilot gibi koca yürekli bir sanatçı ve kadını bizlere sunduğu için yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkür ederim.
 • national geographic tv'de bugün son bölümü yayınlandı. hiç kaçırmadan günlük işlerimi bile bu diziye göre ayarladım. antonio banderas zaten en beğendiğim aktör. genç picasso alex rich ile yeni tanışmış olduk. çok başarılı, efsane bir oyunculukla karşımızdaydı. biyografik yapımların yalnızca iş üzerine gidilerek yapılmasına her zaman karşı olmuşumdur. o biyografi içinde insanların özel hayatları, yemeleri, içmeleri, sevişmeleri vs. de oluyor. fakat birçok yapımda yalnızca işe odaklanılarak biyografisi işlenen kişiyi ilahlaştırıyorlar. oysa bu yapımda picasso'nun dahi de olsa insan olduğunu hissediyoruz. bu çok güzel işlenmiş. bence olması gereken belgeselcilik bu. müthişti. ilk fırsatta izlemenizi tavsiye ederim.