• şimdiye kadar burada tanımlanmamış bir hissiyat, çok enteresan.
    istisnasız her grip ya da soğuk algınlığı başlangıcında ortaya çıkmasıyla hah siki tuttuk hissiyatı yaratır bende. öyle bela, lanet bir şeydir ki; gece uyutmaz acıdan, gündüz yutkundurtmaz... ve ilginçtir, bunu benim kadar şiddetli yaşayan ve bu isimle tanımlayan birini daha görmedim henüz. ki burada da yıllardır adına bir başlık dahi açılmamış olması doğruluyor gibi bu düşüncemi. halbuse çok basit, genzin yanıyor bildiğin, sabun, şampuan ya da denizde, havuzda su kaçmış gibi... tabi on yirmi kat şiddetlisi. yani diyorum, şu olay genizdeyken bir ilaç alsam ya da çeksem genizden bir şey, hazır virüs oradayken siksem belasını vücuda falan dağılamadan... sonra ooohhh.. kafa rahat. ama yok, uzay çağımız hala çaresini bulamadı şu sikimsonik virüs kombinasyonunun .
  • afedersin yarak gibi hastalık. hasta desen değilsin, hasta değilim desen o da olmaz. iki ucu boklu değnek. ayakta geçiriyosun ama hayattan zevk almayarak. herkes şikayet etmiş durmuş. ilacınızı yazıyorum insanoğlu.

su bardağına 1 limonu sıkacaksın.

bardağın yarısına kadar bal dolduracaksın. hakiki bal olursa iyi olur. fakirsen al marketten geç.

üzerine toz karabiberi karabiberlikten en az 10 kere silkele at neyse işte.

güzelce karıştır, macun kıvamına getir. yavaş yavaş boğazda beklete beklete yut güzel kardeşim.

günde 3 kere 3 vakit yap ertesi güne bi bokun kalırsa bana mesaj at bizzat ilgilencem söz.

yıllar geçse de üstünden editleri;
    26.09.2014: bugün yine genzim yanmaya başladı. karışıma bir yemek kaşığı havanda dövülmüş çörek otunu da ilave ettim.
    10.09.2015: bademcilerimi aldırdım.
    05.07.2020: 1 senedir hiç yok neredeyse. bademciklerinizi aldırın demiyorum, ben iflas ettikleri için aldırdım fakat büyük etken.
  • gribin geliyorum demesi anlamına geliyor çoğu zaman. sabaha karşı genzin yanması ile uyanırsın. yutkundukça daha da yanar. kahvaltı yapınca hafifler. bir de kusma sonrası genzin yanması var ki, bir yarım saat kadar insanı mahfeder bu durum.
  • gözün arka tarafından boğaza kadar olan alanın yana yana kaşınması gibi bir his veriyor insana. üzerine uzun süre konuşmanız gereken bir iş yapmışsanız. günün sonunda eve gelince farkediyorsunuz, aslında tüm gün sizi ayakta tutan zorunlulukmuş.
  • tatilimin bitmesine 3 gün kala yakalandığım hastalık. aslında nasıl oldu ben de bilmiyorum, dün gece evdeydim ve bir an başladı. hastalığın dönemleri bende şu şekil geçer:
    2 gün geniz yanması
    sonra 2 veya 3 gün hakiki boğaz ağrısı (yutkunurken)
    sonra yavaş yavaş burun tikanıklığı, koku alamamak, burun akması (4-5 gün sürer)
    bu zamanlarda da afedersiniz balgamlı öksürük (5 gün falan) başlar
    en sonunda ise kuru öksürükle kapanış (bu illet de en az 2 hafta sürer)
    bu süre içinde bol bol sıvı tüketmek bence yapılacak en iyi şeydir. sizlere ve bana acil şifalar efem.
  • önümüzdeki bir hafta salya sümük gezeceğinin habercisi rahatsızlıktır,
    özellikle sabah kalkması, nefes alması işkence halini alır. bilirsin ki ne yaparsan yap hasta olup güçten düşeceksin, zencefilli çaylar, ballı karabiberli macunlar, kısacası hiç bir bok kar etmez.
    böyle uyuz, illet bir olaydır.
    moralimi de bozdu şerefsiz, yaşam enerjimi çekti.
  • american spirit denen illet tütünün yaptığı şey.
    sigara, tütün ne istiyorsanız degistirmeyin benden söylemesi.
    en doğru tespit olarak hasta değilsin fakat kendini bok gibi hissediyorsun. ha bir de sigara içememek de cabası.
  • reflü düşündürür.

.
  • (bkz: alerjik rinit)
  • gecenin bi vakti uykumun ırzına geçen illet. allah, peygamber aşkına yeşili yakın! bu işkenceden geçici de olsa kurtulmanın bi yolu, yöntemi?
hesabın var mı? giriş yap