şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kökleri 1968'lere dayanan japon menşeili sushi restaurantlar zinciri. genki sushi ismini 1990lı yıllarda almış. japonya, hong kong, malezya, singapur, hawaii ve nyc'de şubeleri vardır. herkesin karşılayabileceği fiyatlarla gayet kaliteli, hızlı sushi yaparlar. lokantalarında ortada bir stand vardır, standın etrafındaki band döner sürekli ve çeşit çeşit hepsi birbirinden lezzetli sushiler böyle gözlerinizin önünden akar, yedikçe alırsın yedikçe alırsın, sonra kusmak üzere olduğunu anlarsın, garson filan not tutmaz, en sonunda yediğin sushilerin tabaklarını sayarlar hesabı bulmak için. kapısında kuyruk oluyor millet. bir şey olsa bari, çiğ balık.
  http://www.genkisushi.com.sg/
 • pahalilikta turkiye'yi kat kat katlayan ulkelerde bile, turkiye'den cok daha ucuza sushi yiyebileceginiz zincir. japonya'da gormedim ama hong kong restoranlarinin mudavimiyim. ıslek yerlerde bulunan restoranlarinda, sira beklemeniz muhtemeldir. kaldi ki hong kong'ta bu tip restoranlarda hep sira beklersiniz.

  kendi ulkemizde de bu kalitede sushileri boyle fiyatlara yiyebilme umidiyle...
 • tokyo, shibuya´dakine her hafta gittigim ucuz sushi zinciri. cumartesi aksami gitmediginiz sürece pek kuyruk olmaz. önünüzdeki ekrandan siparis verirsiniz, tabak gelip önünüzde durur.
 • shibuya'da suşi yemek için muazzam bir yer. burayı görmeden kesinlikle dönmemeniz gerekiyor. hem fiyatları çok uygun hem de ilginç konsepti ile ilgi çekiyor. her tabak 150-200 yen arasında değişiyor. ücretsiz olarak macha çayı da içebiliyorsunuz. farklı lezzetler deneyip toplamda kişi başı en fazla 1000 yen ödeyerek buradan kalkmanız mümkün.
 • tokyo, shibuya’daki şubesi muazzam falan olmayan sushi dükkanı. patates kızartması satılan sushi dükkanı mı olur amına koyyim.

  ucuz ve kaliteli sushi arıyorsanız ueno’daki kaitenzushi dükkanları bundan katbekat iyidir.

  genki sushi shibuya şubesi tamamen yabancılara hitap eden, onların kafasındaki sushi ve robot ülkesi japonya imajını karşılamaya yönelik bir dükkan.

  zaten bu dükkanda japon görmeniz bile çok nadir gerçekleşen bir şey. ben bir kere japon arkadaşımla gittim. mekandaki tek japon muhtemeln arkadaşımdı. müşteriler çalışanlar hepsi yabancı.