şükela:  tümü | bugün soru sor
 • orta siklet yenilgisiz wba boksörüdür. kazakistan doğumlu ve kazakistan adına dövüşmektedir. çok hızlı gelişmekte olan, ilerisi için umut vaad eden boksörlerdendir. ayrıca masum bir yüzü vardır fakat ringte bir canavara dönüşmektedir. ilgiyle takip ediyoruz.

  kendisini tanımak için şu kısa video yeterlidir. ahanda video.

  edit: kurbağa olan video linki yenilendi. uyaran ve bir güzellik yaparak daha güzelini gönderen mouse sanitary pad'e teşekkürler.
 • 2 kasim 2013'te curtis stevens'le yaptigi macta curtis'i, tabiri caizse, dagitmistir. ikinci rauntta yere tamamen sermis fakat curtis ayaga kalkmistir. bunun uzerine 8. raunta kadar dovmus, 8. raunt sonunda curtis hakem ve antrenorunun ortak karariyla maci birakmistir.

  adam fena boksor beyler. yakin zamanda buralar entry bahceleriyle dolu dolabilir.

  macin tamami burada.

  edit: mac linki eklendi.
 • 18 ekim 2014'te marco antonio rubio ile karşılaşacak.

  edit: 2. raund nakavtı ile kazanmıştır.
 • bu ne ak? bir tyson, bir foreman.
 • willie monroe'yi de nakavt etmiş demir.
 • riski seven boksör. amerikalı rakibi monroe'yi aynı raundda iki kez yere düşürmesine rağmen son noktayı koymakta gecikti.

  maywather ile maç yaparım demiş. yaparsa lakabı ivan drago olur.
 • en iyi savunma hücumdur düsturunu ilke edinmiş kazak boksör
 • monroe maçı sonrasında "bugün cumartesi gecesi, 5 dakikada bitirmek istemedim" demiştir. gerçekten de kendi uzatmak istedi gibi bir havası vardı maçın. bundan sonraki rakibi canelo alvarez ve miguel cotto'dan biri olması istense de ikisinin de ggg'nin karşısına çıkmaya niyeti yok. muhtemelen eylül ayında yine böyle monroe gibi bir hıyarı pataklayacak.
 • tam adı, gennady gennadyevich golovkin olan kazak boksör. adı soyadı ve patronymici üç g harfinden oluştuğu için kısaltma olarak "ggg" yazar şortunda. kendisi kazakistan'ın karaganda şehirinde doğup büyümüştür.

  hatta şöyle meşhur bir sözü vardır; bana ne zaman ırkımı sorsalar şöyle derim, babam rus annem koreli ben ise kazak'ım. yani doğup büyüdüğü topraklara olan minnetini ve halk sevgisini bu şekilde dile getirmiş, vefakar bir insandır kendisi. videosu: https://www.youtube.com/watch?v=bjgqwor2ej8

  maçlara kazakistan milli marşı ve milli kıyafetleriyle çıkarak elin amerikalısının aklını alır. oralarda türk lehçelerinden birisiyle söylenen marşı insanlara ezberletmiş olması bile kendisini baş tacı etmeye yeter bence.

  17 mayıs 2015'de monroe ile çıktığı müsabaka kendi ve boks tarihi adına yeni rekorlara vesile oldu. 14'üncü defa unvanını korumak için ringe çıkan golovkin, maçı teknik nakavtla kazandı ve böylece mike tyson’un rekorunu da kırmış oldu. 33. karşılaşmasında 33 defa kazanan 33 yaşındaki golovkin, monroe’yi 6'ncı raundda üç defa devirmeyi başardı. böylece monroe jr. maçı teknik nakavtla kaybetmiş oldu. bu karşılaşmada isabetli yumruk açısından da golovkin tarihe geçti. golovkin 6 raundluk maç boyunca 297 yumruk attı. bunlardan 133'ü isabet buldu. böylece golovkin şu an orta sıklette gelmiş geçmiş en yüksek nakavt oranına sahip boksör olmuş oldu.

  nazar değmesin, makine gibi adam.

  (bkz: ggg)
 • 17 ekim'de david lemieux ile karşılaşması kesinleşmiş. yılın en iyi maçlarından biri olmaya aday.

  (bkz: 17 ekim 2015 gennady golovkin david lemieux maçı)