şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iki bucuk ay once tamir icin verdigim telefonumu kendi iclerinde bir servisten digerine gonderip uzun uzun yedek parca bekledikten sonra tahminimce kaybeden kurum. zira kayitlara 'musteri tamir istemedi' diye gecmisler ama boyle bir durum olmamasinin yani sira her konustugumda baska bir serviste oldugunu soyluyolar. baska bir deyisle insani cildirtan, ayni zamanda da canim nokia 3660'imi hapur hupur yemis bulunan teknik servis. telefonun yeri belli degil ama tamir edemeyecekleri belli.
 • 2 ay kadar önce tamire verdiğim caanım nokia 2300 umu istanbula göndermiş ve ancak 1 ay sonra önce değiştirme kararı çıkartmış, değiştirecek nokia 2300 bulunamayınca da para iade kararı çıkartmış servistir. peki olay bu kadarla mı kalmıştır, tabi ki hayır. 2 haftadır nokia merkezine gönderdikleri mailin cevabını beklemektedirler sırf para iadesi için gerekli evrakların ne olduğunu öğrenebilmek için.buradan anladığımız kadarıyla nokia merkezinin ya da bu servisin telefonu kesiktir(!). işin daha da ilginç tarafı nokia merkezinin telefon numarası elime tutuşturulup evime postalanmamdır, para iadesi için gerekli evrakları nokia merkezini bizzat arayarak öğrenmem için.
 • cumartesi günü yavaş hizmet vermelerinin sebebini "ama bugün cumartesi" diyerek açıklayabilen, kafalarına güneş gözlüklerini geçirerek çalışan kişilerin bulunduğu yer.
  cumartesileri iyi hizmet vermeyecekseniz ve bunu da pişkin pişkin söyleyecekseniz çalışmayın o gün olsun bitsin...
 • telefonunu tamir ettirmek için verirsin,birkaç sorunu vardır haliyle.10 gün sonra seni ararlar.bi bakarsın sadece bir arızasını yapmışlar,diğer arızaları için bi 10 gün daha beklemek zorunda kalırsın.ayrıca ne telefonu teslim alan insanda bi ho$görü,nezaket vardır,ne de teslim eden de.sadece bir güzel yanı vardır,çay kahve makinesini kullanmak bele$tir.ancak telefon tamir olacak diye beklersen daha çok çay kahve içersin.hala bekliyoruz tamir olmasını umutla.

  böyle bir yer i$te genpa teknik servisi.
 • malesef i-phone'ların teknik servisidir.
  cihazı teslim alırken fatura gerekmediğini söyleseler de siz inatla bir fotokopisini verin, zira birkaç gün sonra size eksik belgeniz var faturanızı bize ulaştırın diye mesaj atacaklardır. faturayı fakslamanızın yeterli olduğunu söyleseler de siz bir mail adresi alın ve faturayı tarayıp yollayın. böylece benim gibi faturayı 6 kez fakslayıp her seferinde okunmuyor tekrar fakslayabilr misiniz lafını duymak için 20 dakika santralde beklemezsiniz. eğer i-phone'unuz değişim için bekleniyorsa bir şekilde sizi bir süre idare edebilecek bir telefon bulun çünkü bu çok nadir bulunan telefonun stoklarında olmama ihtimali yüksektir.

  edit: telefon 44 gün sonra nihayet servisten çıkmış. kendilerini tebrik ediyor, başarılı stok yönetimlerinin devamını bekliyoruz.
 • öyle bir deryadır ki burası bir ay içinde 3 kez servise girmiş, bunun son ikisini aynı hafta içinde yaşamış telefonumu güya 3-4 gün içinde halledeceklerini iddia edip 10 gün sonra ürün durumunda güncelleme yaparak oraya onarılmak üzere bekliyor yazısını yazabilcek durumda bir ııııı şey. ne olduğu belirsiz.
  heralde hele bekle bakalım mesajı veriyorlar. bilemiyorum kafam çok karışık.ama emin olduğum tek bir şey var;

  teknik servis değil.
 • ağustos başında kafayı yiyip tamamen dolu olan şarjını bekleme modunda 8 saatte tüketen ve bu sürede elde rahat tutulamayacak kadar çok ısınan -sanırım şarjı bu yüzden gidiyordu- iphone'umu götürdüğüm teknik servisimsi. şikayetimi çok güzel not almış muhatap olduğum kız : şarzı çok çbk bitio ve çk ısınıo. [o şarz kadar taş düşsün kafana e mi?]

  iki hafta sonra telefonumun tamirinin bittiği haberini alıp teslim almaya gittim (bugün). o başarılı şikayet notunu alan kıza düştüm yine, bana telefonumun resetlendiğini ve bütün testlerden başarıyla geçtiğini söyledi. anlamamazlığa geldim tekrar etmesini istedim, aynı şeyi söyledi. "ne yani, herhangi bir işlem uygulanmadı mı?" dedim, aynı cümleyi tekrarladı. ben ısrarla telefona işlem yapılıp yapılmadığını sorduğumda ise, "hayır, testlerden başarıyla geçmiş, bir sorunu yokmuş" dedi. "inşallah" deyip çıktım. ne mi olacak? yarın tekrar gideceğim tek işim teknik servis peşinde koşturmak olduğu için. çünkü, şarjı hala durduk yere jet hızıyla azalıyor, normalde 45dk-1saatte dolan şarj, tükendiğinden çok daha yavaş doluyor. hiç soğumamasını da eklememe gerek var mı bilmiyorum.

  not: çarşamba günü teslim ettiğim telefonun servise salı günü* gönderilmiş olması da ilginç değil mi?

  maceramın ilk kısmı bu kadar.. devamı için stay tuned!

  -----
  keşke ipodlar gibi iphone'u da apple store'a teslim edebilsek tamir için. ipod mini'm [şu eski, kalın olanlardan] şarjını bir-iki saatte tüketmeye başladığında götürüp pili değişmiş olarak bir hafta sonra almıştım. ne güzeldi..
 • en işe yaramaz teknik servis. oraya güzel kızlar almaya çalışacaklarına 2 tane kafası çalışan, müşteriyi dinleyen insan alsalar işler bu kadar uzamayacak.
  insan bir telefonun dış kapağını değiştirmek için telefonunu 5 kere teknik servise verir mi yahu? bundan sonrası başınıza gelecekler hakkında spoiler içerir.

  --- spoiler ---

  1. gidiş: amacım telefonun çizilen dış kapağını ve kırılan dış camı değiştirtmek. parası ne ise vereceğim dedim, tamam dediler. yazdı bir şeyler, 65 lira tutar dediler, tamam dedim.
  2. gidiş: telefonumu aldım, dış kapağı değiştirmemişler, sadece camı değiştirmişler. bu ne dedim. cart curt etti, kapak ayrıca 60 lira civarı bir şey dediler. tamam dedim.
  3. gidiş: telefonumu aldım, dış camı değiştirdiklerine dokunmatik tuşu bozmuşlar, telefonu alıp dışarı çıktıktan 5 dakika sonra fark ettim, geri götürdüm. öğleden sonra vereceğiz dediler. tamam dedim.
  4. gidiş: telefonumu aldım çıktım dışarı, söylemediğim halde tuş takımını değiştirmişler, hoparlörü değiştirmişler ve tuş takımını güzel oturtamamışlar. yıldız tuşuna bastıkça tuş takımı oynuyor. geri dönmedim artık.
  5. gidiş: baktım etiler şubesi bunu yapacak gibi değil kadınlar dinlediğini anlamaktan, bilgisayara yazmaktan aciz. gittim kadıköy şubesine, özellikle üstünü çize çize " sadece tuş takımını tekrar takın, iyi takılamamış oynuyor, başka bir şey yapmayın telefona" dedim, tamam dedi.
  6. gidiş: telefonun tamir edildiğine dair bir mesaj gelmemesine rağmen tuş takımını takmak ne kadar zor olabilir, gidim bir sorum diye gittim, telefon yapıldı dedi. aldım telefonu, yıldız tuşuna bastım hala oynuyor hiç bir şey yapmamışlar. kadın da bir yandan yapılan işlemleri söylüyor. yok hoparlör değiştirdik yok cart yok curt. tuş takımı için verdim, niye hoparlör değiştiriyorsunuz dedim. birilerini falan aradı. tekrar aldılar servise, özel olarak ilgileneceğini, hemen olacağını söyledi, tamam dedim.
  7. gidiş: telefonumu aldım, sonunda yapmışlar ama eskisi gibi değil.

  --- spoiler ---

  sonuç: genpa'nın teknik servisi olduğu herhangi bir cihazı alırken iki kere düşünün, bozulursa atın onu.
 • sony ericsson cihazlar için servis hizmeti çok kötü firma.

  şöyle ki; gönderdiğim sony ericsson w810i telefonu 1 ay kadar serviste beklettikten sonra arıza onarılamıyor diye geri gönderen firma. halbuki aynı telefonu başka teknik servise*gönderdiğimde ise 25 tl masraf ile 1 hafta içinde onarılıp gönderebiliyorlar.
 • 4 ay önce aldığım motorola h390 model bluetooth kulaklığın açma-kapama düğmesi yerinden çıktı. avanak müşteri olarak hemen aldığım yere götürüp servis için teslim ettim. bugün genpa teknik servis aradı;

  "iyi günler beyfendi motorola bidi bidi cihazınızın düğmesi kırılmış. garanti kapsamında değil. tamir ücreti 99 tl."

  bu arada merak edenler için sözkonusu kulaklığın piyasa fiyatı halen 45 lira civarında.

  uzak durun diyecem ama mümkün değil. pekçok yaygın marka bu heriflerin eline düşüyor servis anlamında. hani alışveriş yapacağınız yerleri veya markaları seçme/seçmeme, protesto etme gibi imkanlar görece elimizde olsa da, bu rezil kuruluşa işimizin (kerhen) düşme şansı epey büyük.