şükela:  tümü | bugün
 • 2 küsür liralık şukela göz/kulak damlası. geçirmekte olduğum orta kulak iltihabı'na, eczanenin önerisi olarak aldım ve daha ilk kullanımda duyma kaybı'nı ortadan kaldırdı. "kafanı zkeyim senin, doktora niye gitmedin?" dediğinizi duyar gibiyim ama koduğumun yerinde doktor yok. bi kıçı kırık sağlık ocağı var o da hafta sonları sadece pansuman ve iğne'ye bakıyor. kalp krizi geçirsem mort...

  (bkz: avşa)
 • kedilerdeki göz iltihabına/iltihaplı göz akıntısına çok iyi gelen, %0.3 gentamisin içerikli, süper antibiyotik.

  kendisi hem göz hem de kulak için kullanılabilmektedir. gözün dış bölümü ile ona bağlı organların ve dış kulak yolunun duyarlı bakterilerle oluşan enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir. gözde: konjonktivit, keratit, keratokonjonktivit, kornea ülserleri, blefarit, blefarokonjonktivit, akut meibomianit, dakriyosistit; kulakta ise dış kulak yolu enfeksiyonları ve dış kulak yolu enfekte egzamaları gibi duyarlı bakteriler ile oluşan enfeksiyonların topikal tedavisinde kullanılır.
 • doktorum kulağımdaki ağrı için verdi, umuyorum ki kedilerdeki performansını insanlarda da gösteriyordur, ticari takdim şekli damlalıklı, plastik şişede 5ml olan steril solüsyon. *
 • arpacık'ın azılı düşmanı.
 • veteriner tarafından verilen dandik merhem kedimin göz akıntısına çare olmayıp daha da artırırken, başka bir veteriner arkadaşımın tavsiyesiyle aldığım ve 2 gün içinde akıntıyı kesen mucize ilaç.
 • aktif maddesi gentamisin sülfattır.
 • sokak'da bulduğum iyi beslenememiş yavru kedilerin gözlerini 3 günde iyi eden ilaç. yapan çok yaşasın.
 • göze ve kulağa uygulanır. her 1 ml damla; etkin madde olarak 3 mg gentamisine eşdeğer 5 mg gentamisin sülfat, koruyucu olarak benzalkonyum klorür, antioksidan olarak sodyum metabisülfit, yardımcı madde olarak disodyum fosfat dihidrat, sodyum dihidrojen fosfat dihidrat, sodyum hidroksit, sodyum klorür ve enjeksiyonluk su içerir.
 • gözleri iltihap olan iki yavru kedinin gözlerini bir kaç gün içinde tamamen düzelten ilaç.fiyatıda üç buçuk lira gibi bir şey.
 • kedilerin gözlerine çok iyi gelen ilaç.

  bahçede bir gözü tamamen kapanmış yavru kedi vardı. annesi nerede meçhul. insan görünce hemen saklanıyordu. zar zor yakaladık. ilk kullanımda sanki kendisini kesiyormuşuz gibi tepki gösterdi, gözüne damlattık ve bağırarak kaçtı. 2 gün ortalıklarda gözükmedi. 2 gün sonra tekrar geldi. baktım gözü %70-80 oranında iyileşmiş. tek kullanımda bu derece etkili olması çok iyi. dışarıda yaşıyorlar sonuçta, gider, gelmez, bir daha göremeyebilirsiniz. kediye: '1 damla daha yapayım mı?' dedim. sanki yap der gibi uslu uslu durdu, yüzüme baktı. ilk yaptığı deli hareketlerinin hiçbirini yapmadı. öncesinde nasıl bir ızdırap yaşıyorduysa kedi bile anladı ilacın kendisine çok iyi geldiğini, rahatlattığını. damlattım, ertesi gün gözü tamamen iyileşmişti. şimdi bahçeden dışarı adım atmıyor, 7/24 burada.

  kedilerin çok olduğu bölgelerdeyseniz evinizde bu ilaç muhakkak bulunsun. kedi: 'gözüm iltihaplandı, çok ağrım var, kör olmadan bi veterinere gideyim de iyileştirsin.' diyemiyor. bu görev, onu gören insanlara düşüyor. bu konunun dünyevi yönü. bir de uhrevi yönü var ki; kedinin duası, teşekkürü; insanın duasından daha etkili ve tesirli olacaktır.