şükela:  tümü | bugün
  • insanın midesini demli çaydan, margarinle yapılmış poğaçadan, kızartmadan, ekşimiş yoğurttan ve tuzu çok kaçmış turşudan daha fazla rahatsız etmeyen şukela demir. yalnız kokusu, tadı bildiğin paslı su borusu gibi.
  • kullandığım demir ilacı midemi mahvettikten sonra eczacım tarafından önerilen, hamilelerin bile kullababildiği yan etkisiz demir takviyesi. yalnız içerken bildiğin pas kokusu geldi.
  • solgar'ın demir ilacı. vaktinde üç dört aylığına ferrum fort kullanmış ve herhangi bir yan etkisini görmemiştim. yıllar sonra demir eksikliği tekrar edince, daha iyi bir ilaç kullanmam gerekir diye gittim bunu aldım. fakat gentle iron midemi bağırsaklarımı elime vermiştir. şu söylediğim bana bile saçma geliyor. eşek gibi para verdim ben buna, daha temiz daha zararsız daha yan etkisiz falan filandı güya. yaklaşık üç haftadır kullanıyorum. geçen hafta kalp krizi geçirdiğimi zannederek acile gittim mide ilacı verip gönderdiler. uyuz uyuz şeyler yaşıyorum gerçekten. uyuz oldum. kapsüllerini fitil gibi götüme sokayım diye düşünüyorum bağırsaklardan direkt emilir belki. şaka bir yana gerçekten bu ilaç böyle bir etkiyi bu kadar yapabilir mi? her sabah mide koruyucu alıyor olmama rağmen karnımda sürekli krampla gezmekten yoruldum. demir takviyesini bırakmak gibi bir lüksüm de yok. bilgisi, tecrübesi olan yeşillendirirse çok sevinirim.