şükela:  tümü | bugün
 • matematiksel girdileri sekle dokerek matematigi anlamayi kolaylastiran ve daha anlamli hale getiren yazilim. bu sayede matematik ve geometri dersinde ogretmen acisindan ogretmeyi ve ogrenci acisindan ogrenmeyi kolaytiran platform. ayrica turkce destegi olan program.

  https://www.geogebra.org/
 • fareyi, çeşitli geometrik araçları ve menü öğelerini kullanarak geometrik yapıları ve diğer dinamik figürleri (örneğin eğri grafikleri) oluşturmamıza yardımcı olan yararlı ve matematikle uğraşmasını sevenler için eğlenceli bir programdır.

  bugün 190 ülkede kullanılıyor olsa da, aslında en başında salzburg universitesi’ nde yüksek lisans öğrencisi olan markus hohenwarter’ın tezi için 2001 yılında geliştirilmiş ve oldukça beğeni toplayarak gelişimini sürdürmüştür. öyle ki şu an 190 ülkede, 62 farklı dil desteği ile kullanılabilmektedir. oluşturulan materyallerin paylaşımı için geogebra enstitüleri kurulmuştur. 2014 kayıtlarına göre 85 ülkede 152 geogebra enstitüsü vardır.

  yapılan materyalleri internet üzerinden incelemek ve yararlanmak isteyenler için bir geogebratube de bulunmaktadır.
 • süperto bir program. matematikle uğraşan herkes için çok yararlı olacağına inandığım bir yazılım. hem de açık kaynak kodlu.

  "geogebra eğitimin her seviyesi için geometri, cebir, tablo, grafik, istatistik ve calculusu kullanımı kolay bir arayüzde birleştiren çok-platformlu dinamik bir matematik yazılımıdır. avrupa'da ve abd'de birçok eğitim yazılımı ödülü almıştır."

  http://www.geogebra.org/
 • gorundugu kadariyla java dilinde gelistirilmis muthis program.
 • şu programdan anlayan birinden yardım bekliyorum dediğim başlık.
  <tıkla>mesaj butonu</tıkla>
 • son derece yararlı. matematiksel ve geometrik bütün ifadeleri yönetebileceğiniz, teorem ispatlarında veya hesaplamalarda kullanabileceğiniz harika bir program.
 • matematik öğretiminde kullanılmaya başlanması gerektiğini düşünüyorum ama çoğu okulda böyle bir alt yapı yok.
  öğrenciler için soyut kalan grafikler, 3 boyutlu şekiller veya en basitinden üçgen çizimleri bile daha anlamlı hale geliyor. aynı zamanda kullanması zor olmayan bir program.
 • üstel fonksiyonların tersi, logaritmik fonksiyonları verir ve üstek fonksiyonun grafiği ile log. fonksiyonun grafiği y=x doğrusuna göre simetrik olduğunu anlatmaya çalıştığım programdır. yapıyorum yapıyorum olmuyor. biri hayrına el atsa hayır demem.