• süperto bir program. matematikle uğraşan herkes için çok yararlı olacağına inandığım bir yazılım. hem de açık kaynak kodlu.

"geogebra eğitimin her seviyesi için geometri, cebir, tablo, grafik, istatistik ve calculusu kullanımı kolay bir arayüzde birleştiren çok-platformlu dinamik bir matematik yazılımıdır. avrupa'da ve abd'de birçok eğitim yazılımı ödülü almıştır."

http://www.geogebra.org/
  • gorundugu kadariyla java dilinde gelistirilmis muthis program.
  • matematiksel girdileri sekle dokerek matematigi anlamayi kolaylastiran ve daha anlamli hale getiren yazilim. bu sayede matematik ve geometri dersinde ogretmen acisindan ogretmeyi ve ogrenci acisindan ogrenmeyi kolaytiran platform. ayrica turkce destegi olan program.

https://www.geogebra.org/
  • fareyi, çeşitli geometrik araçları ve menü öğelerini kullanarak geometrik yapıları ve diğer dinamik figürleri (örneğin eğri grafikleri) oluşturmamıza yardımcı olan yararlı ve matematikle uğraşmasını sevenler için eğlenceli bir programdır.

bugün 190 ülkede kullanılıyor olsa da, aslında en başında salzburg universitesi’ nde yüksek lisans öğrencisi olan markus hohenwarter’ın tezi için 2001 yılında geliştirilmiş ve oldukça beğeni toplayarak gelişimini sürdürmüştür. öyle ki şu an 190 ülkede, 62 farklı dil desteği ile kullanılabilmektedir. oluşturulan materyallerin paylaşımı için geogebra enstitüleri kurulmuştur. 2014 kayıtlarına göre 85 ülkede 152 geogebra enstitüsü vardır.

yapılan materyalleri internet üzerinden incelemek ve yararlanmak isteyenler için bir geogebratube de bulunmaktadır.
  • matematik öğretiminde kullanılmaya başlanması gerektiğini düşünüyorum ama çoğu okulda böyle bir alt yapı yok.
    öğrenciler için soyut kalan grafikler, 3 boyutlu şekiller veya en basitinden üçgen çizimleri bile daha anlamlı hale geliyor. aynı zamanda kullanması zor olmayan bir program.
  • üstel fonksiyonların tersi, logaritmik fonksiyonları verir ve üstek fonksiyonun grafiği ile log. fonksiyonun grafiği y=x doğrusuna göre simetrik olduğunu anlatmaya çalıştığım programdır. yapıyorum yapıyorum olmuyor. biri hayrına el atsa hayır demem.
  • bir süredir milli eğitim bakanlığının ders kitaplarında yer verdiği ve kullanılmasını teşvik ettiği ücretsiz grafik hesap makinesi. ikinci dereceden denklemlerin grafiği(parabol) ve logaritma fonksiyonunun grafiği başta olmak üzere her türlü fonksiyon grafiğini pratiğe dökemeyen, bir türlü gözünde canlandıramayanlar için biçilmiş kaftan.
  • öğretmenler için uzaktan geogebra eğitimi veriliyor ara ara mebbisten hizmet içi faaliyetleri kontrol etmelisiniz
  • matematik ile işi olan herkesin elinin altında bulunması gereken programdır. soru mu yazacaksın veya çizeceksin, hesap mı yapacaksın, öğretici materyal mi olusturacaksın hepsi bu programda var. takıldığınız yerler için yardımcı olunur:)
  • programın hem 5 hem de 6 sürümü güncel tutuluyor. ağır tasarımlar yapacağınızda 5 ile yapabilirsiniz, donma kasma vs. derdi olmaz.
hesabın var mı? giriş yap