şükela:  tümü | bugün
  • bunların iyi öğrenilmesinden geçer.

- öklid bağıntısı
    - muhteşem süleyman * finalde geometricimiz vardı o böyle derdi.
    - pisagor bağıntısı
    - benzerlik
    - thales teoremi

bu 5 ünü öğren gerisi gelir koçum.en çok kullanılanlar bunlar.bol bol soru çözmek lazım.ha bi de geogebra vardır ki uzun vadede kalıcı olarak öğretir size konuları.çember konusunu onun sayesinde anlamıştım.
  • püflemeyin.
  • şurdan bir dik indiriyoruz hop tamam işte diyen bi arkadaş edinin
  • gerçekten öğrenmek istiyorum 2017 dgs için. ama çok eksiğim var. tavsiyelerinize ihtiyacım var ahali.

yeşillendirin.
  • genetiklerime kodlanmışçanısa yetenkliydim lisede bu konuda. o kadar iyi olduğumu kanıtlamıştım ki sınav zamanları millettin zorlandığı soruları sınav ortasında hocaya yanlış soru diye iptal ettirdiğim oldu iki kez. o kadar iyiydim ki okulu zar zor bitirdiğim halde matematik olimpiyatlarına ben gitmiştim okulu temsilen +3 kişiyle. bir iki teorem dışında kitaptan hiç bir şey öğrenmedim. bulmaca çözer gibi çöze çöze kendi teoremlerimi oluşturmuştum. tabi bulduğum teoremlerin minimum yüzyıllık isimleri vardı. yani geo diline yeni bir şey kazandırmadım tabi ki. ha neydi benim olayım bilmiyorum onu. çözüyordum işte. dik indiriyordum. elde ne varsa yazıyordum. yetmezse bir dik daha indiriyor yine elde oluşanları yazıyordum. bir şekilde ele veriyordu zaten sonra. daha ilerisi için trigonometri de öğrendiniz mi biraz, tamamdır işte, çözülemez soru kalmıyordu zaten.(olimpiyat soruları hariç) üni sıınavlarında da full çektim tabi katıldığım iki senede de. çok da avantaj getirmedi. kötü bi ünide makine mühendisliğini 3 sene evvel bıraktım 4. yılında. adı geçmişken okula dair övünebileceğim tek şeyden biraz dem vurayım dedim. kaybedenim sözlük.
  • derin bir geometri bilgisine sahip olmak istiyorsanız önce platonu anlamalısınız. platon akademilerinde geometriye olan önemlerinden dolayı geometri bilmeyen giremez yazısı asılıdır.

ancak geometri dersini geçmek kadar geometri bilmek istiyorsanız bir kaç formülle işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
  • çok net;büyük resmi görmektir

(bkz: benzerlik)
  • formül ezberlemek değildir kesinlikle.

formüllerin ispatları iyi çalışılmalı, nasıl ortata çıkıp kanun olduğu iyi idrak edilmeli. eğer mantığını kavrarsanız kimbilir belki siz de geometri biliminde yeni bir şeyler keşfedersiniz, kaldıysa tabi.
  • makul bir bakış açısına sahip olmaktır.